Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / AKCJA SZKOLNA „BEZPIECZNY W SIECI”
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

AKCJA SZKOLNA „BEZPIECZNY W SIECI”
05 – 08.02.2019r.

W dniach 05 – 08 lutego 2019r. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził akcję szkolną pod hasłem „Bezpieczny w sieci”. Celem akcji było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów. Akcja rozpoczęła się 5 lutego  w Dniu Bezpiecznego Internetu, który obchodzony był  na całym świecie pod hasłem „Działajmy razem”. W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w rozmaitych działaniach m.in. wysłuchali audycji, uczestniczyli   w zajęciach z wychowawcami, obejrzeli tematyczne wystawy na korytarzach szkolnych, sprawdzali swoje wiadomości i umiejętności w kącikach z krzyżówkami, łamigłówkami oraz podczas zabawy „Dokończ rysunek…” Klasy I uczestniczyły w spotkaniach z pedagogiem szkolnym w ramach projektu „Owce w sieci”. Na zakończenie akcji uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną podsumowującą działania zrealizowane w szkole.
W ramach dodatkowych działań związanych z posługiwaniem się technologią informacyjną uczniowie klas VII – VIII w lutym uczestniczyły w projekcie „ Młodzi cyfrowi”.

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP