Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / Andrzejki
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

 W środowy wieczór - 18 listopada 2015 r. Samorząd Uczniowski gimnazjum wraz z opiekunami: p. M. Janur i p. A. Nawojowską zaprosił młodzież do wspólnej zabawy andrzejkowej.
 Podczas magicznego wieczoru nie zabrakło wróżb i zabaw. W sali wróżb, żeby tradycji stało się zadość, czekały stanowiska, gdzie można było wywróżyć swą przyszłość. Wróżby polegały np. na przebijaniu szpilką papierowego serca z napisanymi imionami, rzucanie koścmi do gry i odczytywanie symbolicznego znaczenie cyfr, losowaniu kolorowych karteczek z różnymi znaczeniami. Nie zabrakło również  energetyzujących rytmów podrywających do tańca. Humor uczestników zabawy był doskonały. Niue zabrakło spontanicznych salw śmiechu, burzy oklasków oraz gorących przebojów mimo listopadowej aury.
 Samorząd Uczniowski zaprosił również zebranych do uczestnictwa w rozmaitych konkursach. Prowadzącymi gry i zabawy były: przewodnicząca Aleksandra Gonciarz z kl. III d wraz ze swoją zastępczynią Marceliną Szablą z kl. III c. Pierwsza zabawa polegała na zajmowaniu krzesełek, gdy grająca muzyka cichnie. W tej konkurencji wystąpiła drużyna dziewcząt oraz chłopców). Druga zabawa to przekazywanie sobie kapelusza z głowy na głowę w  jak najszybszym tempie przy dźwiękach energetycznych piosenek. Trzeci konkurs polegał na tańcu na gazecie, czyli jednym słowem- jak tu zrobić, żeby świetnie zatańczyć na skrawku kartek. W tym zmaganiu los uśmiechnął się do tańczącej z wielką gracją i sprytem :-) pary: Żanety Jarosz i Wojciecha Maciuszka.  Na koniec zaś spośród  kilku par wybrano najlepszych tancerzy. Wszyscy, którzy brali udział w konkursach zostali obdarowani słodkimi upominkami. 

 Ten wieczór był naprawdę zaczarowany....Rada Samorządu Uczniowskiego o to zadbała :-)

 

 

 © Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP