Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / J_niemiecki
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego pn.„Deutsch  Diktat"

Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu już od 7 lat organizuje Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego pn.„Deutsch  Diktat”,.   Konkurs ma na celu motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego oraz mobilizowanie ich do samodzielnej, systematycznej pracy. W tym roku w konkursie, który odbył się w dniu 5 marca  wzięli udział przedstawiciele pięciu szkół powiatu nowosądeckiego; Gimnazjum nr 2  i Gimnazjum nr 10 w Nowym Sączu, Gimnazjum w Nawojowej, Gimnazjum w Powroźniku oraz Gimnazjum w Podegrodziu.  Naszą szkołę reprezentowało    5 najlepszych uczniów wyłonionych w ramach eliminacji szkolnych.  Byli to: Chochorowska Gabriela, Kotas Julia, Kowalska Bianka, Banach Michał i Piękoś Tomasz. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii niemieckiej o czym świadczą miejsca  jakie zajęli.  I miejsce  Bianka Kowalska,  III miejsce  TomaszPiękoś, V miejsce Gabriela Chochorowska.
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów W dniu 14 marca br. w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W konkursie tym oprócz znajomości języka trzeba jeszcze wykazać się wiedzą na temat jednego z krajów niemieckojęzycznych. W tym roku pytania dotyczyły Austrii. W etapie ogólnopolskim wzięło udział 113 uczniów z całej Polski, którzy w etapie regionalnym uzyskali najwyższą liczbę punktów. Województwo małopolskie reprezentowało tylko dwoje uczniów, w tym uczennica Gimnazjum w Podegrodziu Bianka Kowalska, która w zawodach na szczeblu regionalnym zajęła pierwsze miejsce. Liczymy, na równie dobry wynik na szczeblu ogólnokrajowym .

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP