Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / Na sportowo
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka


Nasza szkoła na sportowo!
W naszej szkole zajęcia sportowe to bardzo ważny element edukacji. Zajęcia rozwijają nasze różnorakie zainteresowania sportowe i pozwalają na podnoszenie sprawności fizycznej oraz umiejętności taktyczne i techniczne w wielu dyscyplinach sportowych.
Nauczyciele wf – u starają się stwarzać możliwości częstego udziału w zawodach lub turniejach pozwalających na sportowe współzawodnictwo i praktyczne zastosowanie nabytych w czasie lekcji umiejętności. Najważniejsze jednak w naszych zajęciach jest to, że możemy systematycznie i w miłej atmosferze realizować swoje sportowe zainteresowania.
W ostatnim numerze pisaliśmy o zwycięstwie naszych dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Kontynuujemy relację i tak 24 listopada 2014r. w Tuchowie odbył się turniej wojewódzki w halową piłkę nożną dziewcząt z gimnazjum. W turnieju wzięły udział drużyny z sześciu rejonów i zostały podzielone na dwie grupy:
Grupa A
- Gimnazjum w Sobolowie
- Gimnazjum w Rabie Wyżnej
- Gimnazjum nr 1 w Bukownie
Grupa B
- Gimnazjum w Tuchowie
- Gimnazjum w Podegrodziu
- Gimnazjum nr 28 w Krakowie
Tabela końcowa:
1 miejsce – Gimnazjum w Sobolowie
2 miejsce – Gimnazjum w Tuchowie
3 miejsce – Gimnazjum w Krakowie
4 miejsce – Gimnazjum w Bukownie
5 miejsce – Gimnazjum w Podegrodziu
6 miejsce – Gimnazjum w Rabie Wyżnej
 Gratulujemy!
9 lutego br. odbył się II Halowy Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Brzeznej.                     
W zawodach wzięły udział drużyny:
·         Zespół Szkół Gimnazjalnych w Chełmcu
·         Zespół Szkół Gimnazjalnych w Świniarsku
·         Zespół Szkół Gimnazjalnych w Podegrodziu
·         Zespół Szkół Gimnazjalnych w Brzeznej
Mecze rozgrywano systemem „Każdy z każdym”, a trwały one 2 razy po 10 minut. Sędzią zawodów był pan Andrzej Gomółka. Drużyny zajęły poszczególne miejsca:
I – Chełmiec                   opiekun: pani Halina Konstanty
II – Brzezna                   opiekun: pan Zygmunt Biel
III – Świniarsko              opiekun: pan Tomasz Leśniak
IV – Podegrodzie            opiekun: pan Marek Fiut
Na koniec Turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe Dyplomy oraz Puchary. Oczywiście podczas całego Turnieju nie zabrakło wielu pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że następnym razem pójdzie nam lepiej:)
Turniej w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum dla uczniów gimnazjum w Brzeznej i Podegrodziu.
Rozgrywki odbyły się 17 lutego 2015 na hali sportowej w Brzeznej. Celem imprezy było zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, propagowanie aktywnego wypoczynku, a także integracja gimnazjalistów sąsiednich szkól. Turniej prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Organizatorem było Gimnazjum w Brzeznej i Rada Rodziców, która ufundowała pamiątkowe medale wręczane podczas finału.
12.01.2014 odbył się w Brzeznej Gminny Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców. – nasze drużyny zajęły  II miejsce (dziewczęta i chłopcy).
04.02.2015 odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej – Wyniki: Dziewczęta – I m Chłopcy – II m.
14.11.2014  odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii  indywidualnej i drużynowej. Białas Bartłomiej – II, Olszak Patryk – IV,  Dyrek Alicja i Bodziony Jakub – V Awansowaliśmy na zawody międzygminne 28.11.2014 w Kamionce Wielkiej.

Warto również dodać, że chętnie korzystaliśmy z zimowych sportów i tak zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na lodowisko w Chełmcu organizowane systematycznie przez pana Piotra Śledzia. Doskonaliliśmy nasze umiejętności w jeździe na łyżwach. Zabawa była jak zwykle przednia.
Aktualne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2014/15 – stan na 20.02.2015 r. podane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego
 Zajęliśmy wysokie VI miejsce!© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP