Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / WOSP 2015
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Podegrodzie znów głośno zagrało z WOŚP!


11 stycznia 2015 ruszył 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podegrodzie po raz 12 znów głośno zagrało! W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Zebrano ponad 41 tys. zł!
      Oj się działo w podegrodzkim sztabie WOŚP! Serce podegrodzkich Finałów,  to młodzież (jedyna taka pod słońcem!!!) Gimnazjum im. Bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu. Ponad 100 wolontariuszy, 28 grup kwestujących odebrało swoje identyfikatory, puszki, serduszka i rozpoczęło akcję zbierania pieniążków podczas 23 finału WOŚP. Szefową podegrodzkiego sztabu była pani Barbara Skoczeń, wspierana przez wiele osób, instytucji i placówek.
      Główne imprezy w Podegrodziu rozpoczęły się o godz. 16.00. Szefowa sztabu wraz  z prowadzącymi Jarkiem Kowalskim i Jackiem Kulą przywitała wszystkich zebranych. Przedstawiono przedmioty wystawione na aukcję, w tym złote serduszko przekazane przez Państwa Buczków właścicieli Firmy "SEZAM". O godz. 16.30 prowadzący poinformowali o zebranej do tej pory przez część wolontariuszy kwocie: 11 892,46 zł, 13 EURO i 8 $. W dalszej części programu wystąpili: zespół muzyczny „10 % gratis”, Tamburmajorki Starosądeckie, Młodzieżowa Muzyka Podegrodzie, zespół „Astral” – akrobatyka i sztuki walki. Zebrani mogli też wysłuchać koncertu wokalnego w wykonaniu sopranistki - Joanny Albrzykowskiej - Clifford. O godz. 18.00 – tradycyjnie „RAJ” - ski tort dla wszystkich – przekazany przez firmę Andrzeja Stawiarskiego, a pokrojony przez przybyłą panią Wójt Małgorzatę Gromalę oraz panią Dyrektor Krystynę Dąbrowską. O godz. 18.30 zebrano już kwotę 30 035,00 zł! Następnie imprezę rozkręcił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Dolina Dunajca”.
Świetną zabawę i rozrywkę dla dzieci zapewnił Jan Salamon – jego  dmuchańce (dmuchane zjeżdżalnie, zamki dmuchane) były atrakcją dla dzieci. Nie zabrakło również malowania twarzy przez naszą uczennicę Alicję Turek. Całość imprezy obsługiwała firma kateringowa - Anny Konstanty oraz SMAKOŁYK - Ewy Kasprzyk, które bardzo chętnie zgodziły się, aby  nieodpłatnie przygotować poczęstunek dla wolontariuszy i występujących grup. Dzięki przekazanym  przez Adama Gonciarza wędlinom  i mięsie wszystkim uczestnikom smakował niesamowity bigos. A do tego bułeczki z piekarni ASPOL w Stadłach. „BABCYN CHLEB”- Krystyny Koral - przywiózł podpłomyki i wypieki tradycyjne - palce lizać! Uzdrowisko Krynica – Żegiestów przekazało na potrzeby sztabu wodę mineralną „Kryniczanka”.
      Między występami odbywała się aukcja przedmiotów podarowanych przez ludzi wielkiego serca. Pod młotek poszły m.in. złote serduszko - wylicytowane na kwotę 500 zł, biżuteria, dwa miesięczne  karnety na siłownię i fitness w VICTORIA FITNESS CLUB Stary Sącz, bon na indywidualny plan żywieniowy, który zostanie przygotowany przez trenera personalnego Bartłomieja Golonkę. Beata Siwulska - młoda i uzdolniona projektantka mody na aukcję WOŚP wystawiła bon na zaprojektowanie i uszycie damskiego lub męskiego płaszcza, marynarki lub żakietu.
Ukłony w stronę naszego genialnego maestro Jarosława Słabego, dzięki któremu nawet głuchy usłyszał WOŚP - owski hymn. Impreza nie odbyłaby się bez prowadzących: Jarosława Kowalskiego i Jacka Kuli, którzy sprzedaliby nawet śnieg na Syberii:). Przyjazny klimat i wspaniałą dekorację zawdzięczamy Ochotniczej Straży Pożarnej z Podegrodzia. Podziękowania należą się również przewoźnikowi Majewski BUS oraz Piotrowi Szczygłowi, którzy zapewniali transport naszym artystom. Należy też podkreślić zaangażowanie Dyrekcji, nauczycieli i obsługi Gimnazjum w Podegrodziu. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty!!! Sie ma! Widzimy się już za rok!
Organizatorzy akcji w Podegrodziu pragną serdecznie podziękować za zaangażowanie i pomoc finansową wszystkim ofiarodawcom, rodzicom, uczestnikom i sponsorom 23. Finału WOŚP, którymi byli:
SEZAM - Barbara i Bogdan Buczek
Maria i Adam Gonciarz
SOJTEX - Anna i Stanisław Sojka
SIWULA - Beata Siwulska
BIUROWIEC - Grzegorz Baran
ZA-ZA - agencja reklamowa
ASPOL - Leszek Zaryczny i Ryszard Głuc
Bartłomiej Golonka - trener personalny
HIACYNT - Elżbieta Bodziony
VICTORIA FITNESS CLUB, Stary Sącz
Anna Wideł
KRYNICZANKA
Majewski BUS
Piotr Szczygieł
Anna Nawalaniec
SMAKOŁYK - Ewa Kasprzyk
FIRMA KATERINGOWA - Anna Konstanty
RAJ - Andrzej Stawiarski
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP