Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / Andrzejki
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Andrzeju, Andrzeju
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam w niebie.
 
Zaczarowany wieczór św. Andrzeja

We wtorkowy wieczór - 18 listopada 2014 r. Samorząd Uczniowski gimnazjum wraz z opiekunami: p. M. Janur i p. A. Nawojowską zaprosił młodzież do wspólnej zabawy andrzejkowej.
Obchody dnia św. Andrzeja zbliżają się wielkimi krokami. Gimnazjaliści mieli okazję nieco wcześniej się w nie włączyć. Podczas magicznego wieczoru nie zabrakło wróżb i zabaw. Próbowano zmierzyć się z przeznaczeniem, oczywiście z dużą dozą dystansu i tzw. przymrużeniem oka.
Uczniowie chcący poznać swoją przyszłość, wchodzili do sali wróżb, w której to czekały wróżki z kl. I a i b (Natalia Gołąb, Katarzyna Stachoń, Kinga Jodłowska, Klaudia Błaszczyk, Klaudia Seredyńska, Iwona Maciuszek). Wróżby polegały np. na przebijaniu szpilką papierowego serca z napisanymi imionami, rzucanie koścmi do gry i odczytywanie symbolicznego znaczenie cyfr, losowaniu kolorowych karteczek z różnymi znaczeniami. Nie zabrakło również miejsca na taneczną zabawę w rytm energetyzujących przebojów. Młodzież bawiła się doskonale przy akompaniamencie  spontanicznego śmiechu, oklasków i muzycznych hitów, zapewnionych przez DJ- ów imprezy: Michała Krajewskiego z kl. III d oraz Sławomira Niemca z kl. II d.
Samorząd Uczniowski na czele z przewodniczącą Sandrą Groń zaprosił również zebranych do uczestnictwa w rozmaitych konkursach.
Prowadzącymi gry i zabawy był dziewczęta z kl. I d: Marcelina Plata i Natalia Bodziony, Anna Łatka
Pierwsza zabawa polegała na jedzeniu jabłek zawieszonych na sznurkach. Owoce należało zjeść bez pomocy rąk. W tej konkurencji zwyciężył Patryk Nowak z kl. I a. Druga zabawa to zjedzenie cytryny bez grymasu. “Kwaśnym” zwycięzcą został Adam Kwoka z kl. III d i na osłodę otrzymał czekoladę.  Trzeci konkurs: zjedzenie bez pomocy rąk rurek nadziewanych kremem. W tym zmaganiu los uśmiechnął się do Klaudii Kurowskiej z kl. III c, która w zadziwiającym tempie wchłonęła ciastko, nawet specjalnie nie brudząc się nadzieniem. Czwarta konkurencja to zajmowanie krzesełek, gdy grająca muzyka cichnie. Oj, sprytni konkurenci się znaleźli. Ostatecznie swe miejsce zajęła Natalia Wójcik z kl. III a. Na koniec zaś spośród pięciu par wybrano króla i królową balu.  Zwyciężyli: Katarzyna Stachoń z kl. I b i Kamil Owsianka z kl. III d. Nastąpiła koronacja i obdarowanie zwycięzców słodkim upominkiem. Królewska para zatańczyła swój popisowy taniec.
Jedno jest pewne, ten wieczór był naprawdę zaczarowany.
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP