Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / Prawa dziecka
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
20 listopada 2014 r. - PIERWSZY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy  obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka podjął Sejm RP 7 listopada bieżącego roku.
Ustanowienie takiego dnia ma uświadomić dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że muszą te prawa zawsze przestrzegać. Z tej okazji do wszystkich szkół został wysłany list podpisany przez  Minister Edukacji Narodowej  Joannę Kluzik-Rostkowską i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, w którym to apelowali, by dzień ten wpisał się w szkolną tradycję .
Dzisiaj świętowano także 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.
Samorząd Uczniowski, chcąc włączyć się w obchody tego dnia, przygotował tematyczną gazetkę, na której wypisano wszystkie prawa dziecka oraz nadał audycję przez radiowęzeł.© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP