Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / Sukcesy sportowców
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Dziewczęta z Podegrodzia awansowały do Mistrzostw Małopolski

W hali sportowej w Brzeznej we środę rozegrano Mistrzostwa Rejonu w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach wystąpiły mistrzynie powiatów – limanowskiego: Gimnazjum w Dobrej, nowosądeckiego: Gimnazjum w Podegrodziu i miasta Nowy Sącz: Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu.
Drużyny rozgrywały spotkania systemem „każdy z każdym”, dwa razy po dziesięć minut. Mecze stały na niezłym poziomie, a zawodniczki walczyły o każdą piłkę. O końcowym sukcesie decydowała większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju, gdyż drużyny z Podegrodzia i Nowego Sącza pokonały dziewczęta z Dobrej, a w bezpośrednim pojedynku zremisowały. Tak więc Mistrzostwo Rejonu zdobyło Gimnazjum w Podegrodziu, które uzyskało awans na Mistrzostwa Małopolski (24.11.2014 r. - Tuchów). Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu, trzecie Gimnazjum w Dobrej.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Turek, Anna Adamczyk, Sylwia Duda, Agnieszka Ciuła, Alina Maciuszek, Alicja Dyrek, Kinga Zaczyk, Joanna Olchawa, Patrycja Baranowska, Klaudia Kurowska.

Podczas zakończenia turnieju drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę, którą została Kinga Zaczyk z Gimnazjum w Podegrodziu. 

Nad sprawną i prawidłową organizacją zawodów czuwali Marian Kuczaj, Marek Mirek przedstawiciele MOS PN oraz Leszek Kożuch nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Brzeznej. Organizatorem turnieju był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.

 

Podegrodzie wygrywa w piłce halowej dziewcząt

We środę na hali sportowej w Brzeznej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
W zawodach wystąpiły 4 najlepsze zespoły w powiecie wyłonione w turniejach eliminacyjnych. Były to odpowiednio Gimnazjum w Jelnej, Gimnazjum w Powroźniku, Gimnazjum w Podegrodziu oraz Gimnazjum w Łącku.

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, dwa razy po 10 minut. Rozgrywane mecze stały na dobrym poziomie sportowym, a zawodniczki niejednokrotnie wykazywały się wielką ambicją i zaangażowaniem, jednocześnie grając fair play. Po zaciętej i wyrównanej walce Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyło Gimnazjum w Podegrodziu, które uzyskało awans na zawody rejonowe (12.11.2014 r. – Brzezna). 2 miejsce zajęła drużyna z Łącka, 3 - dziewczęta z Jelnej, 4 - z Powroźnika.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Turek, Anna Adamczyk, Sylwia Duda, Agnieszka Ciuła, Alina Maciuszek, Alicja Dyrek, Kinga Zaczyk, Joanna Olchawa, Patrycja Baranowska, Klaudia Kurowska. Opiekun: marek Fiut.

Na zakończenie tego turnieju, drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami ufundowanymi przez organizatora zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Kinga Barnaś z Gimnazjum w Łącku.

Wyniki poszczególnych spotkań: 

Podegrodzie Powroźnik 4-1
Jelna Łącko 1-1
Powroźnik Łącko 0-2
Podegrodzie Jelna 1-1
Powroźnik Jelna 3-3
Łącko Podegrodzie 1-1

Tabela końcowa:

1. Gimnazjum w Podegrodziu
2. Gimnazjum w Łącku
3. Gimnazjum w Jelnej
4. Gimnazjum w Powroźniku

Gimnazjaliści z Kąclowej zostali mistrzami powiatu

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego zorganizował turniej w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wystąpiły drużyny, które zwyciężyły w rozgrywkach międzygminnych. Były to gimnazja z: Rytra, Krynicy-Zdroju, Kąclowej i Podegrodzia.
Celem imprezy była popularyzacja halowej piłki nożnej wśród młodzieży oraz wyłonienie mistrza Powiatu Nowosądeckiego reprezentanta na zawody rejonowe. Zespoły grały systemem „każdy z każdym", dwa razy po 10 minut. Rozgrywane mecze stały na dobrym poziomie, a zawodnicy ambitnie walczyli o osiągnięcie jak najlepszego wyniku dla swojej szkoły. 

Mistrzostwo powiatu nowosądeckiego zdobyło Gimnazjum w Kąclowej (gmina Grybów), które uzyskało awans na zawody rejonowe, które odbędą się 17 listopada (poniedziałek) w Limanowej. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Rytra, trzecie z Podegrodzia, a czwarte zajęli gimnazjaliści z Krynicy-Zdroju. 

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Paweł Główczyk, Damian Góra, Michał Matuła, Sebastian Obrzut, Wojciech Szpila, Szymon Święs, Szymon Sekuła, Józef Szpila. Drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Karol Rams z Gimnazjum w Rytrze.

Kolejność końcowa turnieju:

1.Gimnazjum w Kąclowej - opiekun Karol Kamiński
2.Gimnazjum w Rytrze - Małgorzata Machałowska
3.Gimnazjum w Podegrodziu -Marek Fiut
4.Gimnazjum w Krynicy-Zdroju - Krzysztof Rusnak

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP