Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / Święto Edukacji
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13 października 2014 r. Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych obchodził Dzień Edukacji Narodowej, który połączono z ślubowaniem klas I.

Obchody rozpoczęto od włączenia uczniów klas I do grona gimnazjalistów. Swoje przyrzeczenia składali na sztandar.

Na sali gimnastycznej zgromadziło się grono pedagogiczne z dyrekcją, pracownikami administracyjnymi szkoły oraz przedstawicielami Rady Rodziców, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum.

Chór szkolny uroczyście rozpoczął akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przedstawiciel klas I Grzegorz Szabla przywitał zebranych i odczytał list w imieniu uczniów - „basałyków” okraszony humorem i wyrażający skruchę za niesforne zachowania, a także zawierający wyrazy wdzięczności i uznania za wkładanie w uczniowskie czerepy wiedzy. Złożył go na ręce Pani Dyrektor.

Następnie oddał głos uczniom ze szkoły podstawowej. Po recytacji wierszy na scenie zagościł szalony rock and roll. Jego rytmy wprost podrywały do tańca, a układy choreograficzne w wykonaniu dziewcząt wprost zachwycały.

Koło Teatralne „BIS” przygotowało skecz pt. „Migawki zza biurka i ławki” oraz scenkę rodzajową, czyli jak wygląda proces formowania ucznia. Upominkiem dedykowanym wszystkim pedagogom był spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek. Obrazek współczesny”.

Zespół „Experyment” zagrał nastrojowe piosenki Marka Grechuty wspaniale przeplatane z rozmaitymi aforyzmami.

Uroczystość zamknęło wystąpienie Pani Dyrektor Krystyny Dąbrowskiej.

Również w tym dniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu spotkali się nauczyciele, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Koło Teatralne „BIS” oraz Zespół „Experyment” umilali swymi występami uroczyste spotkanie pedagogów z całej gminy.

 

 


 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP