Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / AMS-szermierze
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”
W dniach 1 i 2 października 2014 roku Zespół Szkół Podstawowo  - Gimnazjalnych  w Podegrodziu po raz drugi odwiedzili wyjątkowi goście z Warszawy, przedstawiciele Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”. Zaproszeni goście, szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata   i Europy,  w osobach prezesa fundacji Pana Arkadiusza Jabłońskiego oraz Panów Radosława Stańczuka i Rafała Tretera zaprosili społeczność szkolną do  programu „Pasja, integracja, bezpieczeństwo”. Program w sposób odpowiedni do wieku uczniów biorących udział  w spotkaniu poruszał zagadnienia dotyczące: pasji, odwagi, tolerancji, integracji  i odpowiedzialności, pokaz szermierki przeplatany był filmami edukacyjnymi oraz pogadanką  z dyskusją.  Uczniowie z klas I – VI Szkoły Podstawowej oraz I – III Gimnazjum dowiedzieli się jak eliminować niebezpieczne sytuacje ze swojego życia i jak im zapobiegać, co przyczyniło się do wzrostu ich świadomości na temat bezpieczeństwa. Spotkania, były wspaniałymi lekcjami tolerancji, integracji oraz nauki o drugim człowieku. Prowadzący zajęcia zachęcali do zadawania pytań i odpowiadali na wszystkie pytania. Spotkania prowadzone były profesjonalnie, w sposób zrozumiały dla każdego, młodszego i starszego.
Program AMS dla Integracji był wielokrotnie nagradzany, m.in. nagrodą Media Trendy 2012 w kategorii marketing społeczny/CSR, a AMS – nagrodą Lodołamacze. Powołanie Fundacji otwiera nowy rozdział naszej działalności społecznej. Filmy i zabawy są Dzieci spotykają się z osobami niepełnosprawnymi, które jednocześnie są wybitnymi sportowcami. Podczas wspólnych zajęć przedszkolakom tłumaczymy znaczenie słów.


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP