Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / I Artystyczne Spotkania z ks. Popiełuszką
Niedziela - 9 grudnia 2018 Anety, Leokadii, Wiesława      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Sukces Sebastiana Maciuszka i Anny Zarabskiej
z klasy III a w I Artystycznych Spotkaniach z ks. Popiełuszką

 

6 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku miały miejsce obchody święta szkoły połączone z I Artystycznymi Spotkaniami z ks. Jerzym Popiełuszką. W ich ramach odbyły się trzy konkursy: wiedzowy, recytatorski i plastyczny.

We wszystkich konkursach wzięło udział 120 uczestników z 15 szkół z terenu gminy Chełmiec, miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.

Nasze Gimnazjum reprezentowało dwóch uczniów: Sebastian Maciuszek i Anna Zarabska z klasy III a.

Patronat nad tym wydarzeniem objęli:
Marek Sowa – marszałek Województwa Małopolskiego
Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty
Bernard Stawiarski – wójt gm. Chełmiec
Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu

Po uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego oraz po zakończonych konkursach odbyło się podsumowanie I Artystycznych Spotkań z ks. Popiełuszką, poprzedzone występem artystycznym przygotowanym przez Zespół Szkół w Świniarsku.

Ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Ogromny sukces odniósł Sebastian Maciuszek, który zachwycił jury wygłoszonym fragmentem homilii bł. ks. Jerzego z dnia 27.05.1984. Zdobył I miejsce i powtórnie zaprezentował się przed szerokim gronem publiczności na uroczystej gali. Komisja konkursowa w składzie: Jerzy Michalak - przewodniczący komisji, malarz, scenograf, reżyser, prywatnie tata aktora Borysa Szyca; Jagoda Pietruszkówna - aktorka Teatru Ludowego w Nowej Hucie, absolwentka Szkoły w Świniarsku, mgr Monika Ledniowska - nauczycielka Zespołu Szkół w Świniarsku zwróciła uwagę na niezwykle piękną barwę głosu Sebastiana oraz na przejmującą interpretację homilii.

Sukcesem może się również pochwalić Anna Zarabska, której wiedza na temat bł. ks. Jerzego była tak duża, że pozwoliła zająć III miejsce. Pytaniaw konkursie wiedzowym stanowiły dla uczestniczki nie lada wyzwanie ze względu na ich ogromną szczegółowość.            


                      

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP