Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / Żyj zdrowo
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

„Wokół Zdrowia”

Jan Kochanowski w swojej fraszce pisał o zdrowiu:
 Szlachetne zdrowie, 
Nikt się nie dowie, 
Jako smakujesz, 
Aż się zepsujesz. 
Tam człowiek prawie 
Widzi na jawie 
I sam to powie, 
Że nic nad zdrowie 
Ani lepszego, Ani droższego...
 
4 czerwca 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia. Uczniowie klas II  gimnazjum prezentowali projekty edukacyjne poświęcone zdrowiu realizowane w roku szkolnym 2013/2014. Na początku prowadzący przypomnieli o 25 rocznicy odzyskania wolności i pierwszych wolnych wyborach do Sejmu i Senatu.
Następnie do tematu zdrowia wprowadzili nas uczniowie klas II przedstawiając „Baśń  o panowaniu Zdrówka”. O  godzinie 9.00 wystartował marszobieg, którego trasa wynosiła 2 km . Celem marszobiegu była promocja aktywności fizycznej. Kto chciał mógł ten dystans przebiec lub przemaszerować najważniejsze było przyłączenie się do akcji i zwrócenie uwagi na wartość ruchu dla naszego zdrowia. Gimnazjaliści i nauczyciele wspólnie ruszyli w trasę ... Na mecie każdy uczestnik otrzymał wodę mineralną, ulotki i broszury o aktywności fizycznej. W szkole czekał na uczniów zdrowy poczęstunek (jogurt, banan i  drożdżówka). Po przerwie na poczęstunek, pani dyrektor ogłosiła wyniki marszobiegu. Pierwszy do mety dobiegł uczeń kasy I b Edward Zwoliński. Uczennice klas III zaprezentowały układ taneczny, który wzbudził duże zainteresowanie publiczności. Uczestnicy imprezy mogli również spróbować zatańczyć – zumbę, czyli połączenie tańca z aerobikiem. Cała sala podjęła to wyzwanie i radziła sobie świetnie, było przy tym dużo świetnej zabawy. Zaprezentowano też kroki taneczne „Chocolate”. Zabawa trwała nieustannie, nawet podczas przerw, gdzie można było zobaczyć indywidualne i grupowe wyczyny taneczne. Podczas dalszej części spotkania uczestnicy usłyszeli o „Zmianach w jadłospisach na przestrzeni wieków” oraz wyniki ankiety „Jak uczniowie gimnazjum dbają na co dzień o swoje zdrowie?”. Zaprezentowana została również wystawa ”Owocowa martwa natura”, a na korytarzach szkolnych można zapoznać się z gazetką tematyczną „Zdrowe odżywianie jest ok”   oraz z przypominajkami o zdrowiu. W dalszej części zaprezentowali się goście z Instytutu  Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, studentki pielęgniarstwa opowiadały o zdrowym odżywianiu oraz jego zaburzeniach m.in. anoreksji i bulimii. Zebrana młodzież obejrzała  prezentację multimedialną  o uzależnieniach i ich konsekwencjach. Przypomniane zostały informacje z zakresu pierwszej pomocy, jak również odbyły się ćwiczenia praktyczne.
Aktywne spędzanie czasu to fantastyczny pomysł. Uczniowie świetnie się bawili oraz przyswajali wiedzą o zdrowym stylu życia.
Sylwia Siwulska

 


e


 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP