Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / XXI Przegląd Piosenki _Krakow
Niedziela - 9 grudnia 2018 Anety, Leokadii, Wiesława      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Sukcesy naszych uczniów w XXI Wojewódzkim Konkursie BLIŻEJ ŚWIATA

21 maja br. dwie grupy teatralne z naszego gimnazjum pod opieką pana Grzegorza Krawczyka i pani Joanny Kowalskiej wzięły udział w XXI Wojewódzkim Przeglądzie – Konkursie Teatralnym „Bliżej świata”.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Krakowie – Witkowicach po raz kolejny zorganizował imprezę, której celem było nie tylko zaprezentowanie małej formy teatralnej, ale również popularyzacja języka angielskiego. Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w różne inicjatywy, dzięki którym doskonalą swoje umiejętności językowe. Warto nadmienić, że zaprezentowane formy teatralne wystawione zostały w całości w języku angielskim i niemieckim, co niewątpliwie nie jest łatwym zadaniem. Przygotowania do konkursu, jakimi były prace nad wspólnym tworzeniem scenariusza oraz doskonalenie warsztatu aktorskiego młodych wykonawców, odbywały się intensywnie. Konkurs „Bliżej Świata” objęty jest patronatem Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Grupa angielska przygotowała sztukę „Czarująca szewcowa z Podegrodzia” na motywach sztuki hiszpańskiego pisarza Federico Garci Lorci, natomiast grupa niemiecka pokazała sztukę „Na jarmarku”.

 Jury doceniło pracę uczniów, ich umiejętności aktorskie i językowe i jako jedyną szkoła w województwie zostaliśmy zaproszeni 13 czerwca na uroczystą ceremonię ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom. Mamy nadzieję, że kolejny raz jedziemy po zwycięstwo.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP