Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / szkolenie na Teneryfie
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Na hiszpańskiej Teneryfie nasi nauczyciele podnosili swoje kwalifikacje

W ramach projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”, współfinansowanego przez Unię Europejską,  którego celem jest podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej poprzez dofinansowanie wyjazdów do krajów europejskich, nauczycielka Gimnazjum Joanna Kowalska została zakwalifikowana do udziału w międzynarodowym seminarium pod nazwą „Lekcja bez stresu jako efekt programowania neurolingwistycznego. . Seminarium przygotowane przez trenerów i nauczycieli z Niemiec i Austrii prowadzone było w języku niemieckim, a zorganizowane zostało na hiszpańskiej Teneryfie.

Uczestnikami seminarium były nauczycielki z pięciu krajów europejskich: Austrii, Niemiec, Łotwy, Lichtensztainu, Luksemburga oraz Polski - łącznie 25 osób. W czasie trwania kursu można było poznać najważniejsze zagadnienia neurolingwistyki, dydaktyki i metodyki a także podstawy z tematu coaching. 

Każdy uczestnik seminarium miał za zadanie przygotować promocję własnej szkoły i regionu. Korzystając z wcześniej przygotowanej prezentacji, zdjęć, folderów i broszur zaprezentowana została obecnym na kursie nauczycielom  nasza szkoła i nasz region , a wszyscy uczestnicy kursu otrzymali materiały promujące Podegrodzie.   Ponadto także w ramach promocji uczestnicy kursu przygotowali potrawy i przekąski charakterystyczne dla ich miejsca zamieszkania.

Najważniejsze efekty seminarium to możliwość nawiązania kontaktów z uczestniczkami kursu, wymiana doświadczeń,  wzajemna nauka, promocja własnej szkoły i regionu oraz chęć rozpoczęcia współpracy między szkołami na arenie międzynarodowej.

 

 

 

 

 

 

 


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP