Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / No Promil no Problem
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

   AKCJA " NO PROMIL NO PROBLEM"  

 NO PROMIL NO PROBLEM” to hasło kampanii społecznej do której po raz kolejny przystąpił Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Podegrodziu. Głównym celem akcji było modelowanie skutecznych sposobów powstrzymywania kierowców przed jazdą w stanie po spożyciu alkoholu, jak również zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców i podkreślanie braku akceptacji dla takich zachowań.

Patronat nad kampanią objęli Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, Małopolski Kurator Oświaty oraz Wójt Gminy Podegrodzie. Koordynatorem przedsięwzięcia profilaktycznego był Urząd Gminy Podegrodzie z ambasadorem kampanii Panią Anetą Dziedzic.
Uczniowie gimnazjum oraz wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pedagoga szkolnego aktywnie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie działań kampanijnych w środowisku szkolnym i lokalnym. Promocja akcji rozpoczęła się 27 października 2013 roku, wówczas wolontariusze Szkolnego Koła wlontariatu  zbierali przy Kościele Parafialnym w Podegrodziu deklaracje odpowiedzialnego świadka/pasażera. W poniedziałek 28 października uczniowie gimnazjum uczestniczyli  w happeningu antyalkoholowym, który odbył się na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej, następnie uczestnicy udali się w kierunku wejścia do Gimnazjum. W trakcie przemarszu skandowane były hasła przygotowane przez uczniów: Bez trzeźwości nie ma miłości; Chcę żyć, nie piję!; Mamo, Tato, nie pij; Precz z alkoholem w naszej miejscowości; Każdy ma wybór alkohol albo zdrowie. Zaprezentowane zostały też przygotowane przez poszczególne klasy transparenty. 29 i 30 października w klasach I – III oraz w Gminnym Przedszkolu w Podegrodziu czytane były przez wolontariuszki „bajki bezpromilowe” zakończone morałem, np. „ Z pijanym kierowcą nie rozpoczynaj podróży”, „Reaguj, gdy widzisz, że ktoś prawo łamie!”. Bajki cieszyły się dużym zainteresowaniem. 30 października grupa dziesięciu wolontariuszy z pedagogiem szkolnym udała się z materiałami kampanijnymi i przesłaniem sprzeciwu wobec jazdy pod wpływem promili, do sklepów i instytucji lokalnych na terenie Podegrodzia m. in. Urzędu Gminy. Banku Spółdzielczego, Ośrodka Zdrowia i in. W trakcie przejścia prze centrum Podegrodzia uczniowie zbierali kolejne deklaracje odpowiedzialnego świadka/pasażera. Niecodzienna grupa idąca z dużym transparentem wzbudziła duże zaciekawienie wśród mieszkańców Podegrodzia, ale również wśród przejeżdżających kierowców, o co nam szczególnie chodziło. Wielu przechodniów wdawało się w dyskusje nad skalą problemu jakim są nietrzeźwi kierowcy. 
Organizatorzy szkolnych przedsięwzięć profilaktycznych w ramach kampanii „No promil – no problem 2013” uważają, iż wymowny sygnał został przekazany społeczności szkolnej jak i lokalnej.

No promil, no problem prezentacja >>ogladaj<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP