Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / marchewka
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Marchewkowy zawrót głowy w Gimnazjum w Podegrodziu
 
W czwartek 24 października w Gimnazjum w Podegrodziu w ramach promocji zdrowia zorganizowano happening pod hasłem MARCHEWKOWY ZAWRÓT GŁOWY. Uznaliśmy, że czas na marchewkową przyjemność! Pyszne, lekkie, na każdą okazję. No i mają podwójną zaletę. Nie dość, że bosko smakują i są zdrowe, to jeszcze mają mało kalorii !!!

W tym roku nasza szkoła realizuje program mający na celu promocję zdrowego stylu życia, stąd akcja, która miała na celu zachęcanie uczniów do spożywania marchewki i jabłek zamiast niezdrowych przekąsek. Był to też wstęp do tegorocznego projektu edukacyjnego klas II, związanego ze zdrowiem i zdrowym odżywianiem. Przygotowaniem wszystkiego zajęły się uczennice klasy IIc - Asia Szyszka, Sylwia Kumorek, Klaudia Kurowska, Dagmara Poręba i Maria Bodziony. Koordynowały tę imprezę nauczycielki - panie Joanna Janik i pani Teresa Kula. Marchewki i jabłka, które były rozdawane pochodziły z ogrodu pani Kuli, a dziewczęta własnoręcznie je zbierały. Uzupełnieniem akcji były konkursy – których efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy uczestnicy konkursów wykazali się pomysłowością i pracowitością. Rywalizacja polegały m.in. na obraniu jak największej ilości marchewek w ciągu 2 minut, a także narysowaniu najładniejszej marchewki z zasłoniętymi oczami. Bezkonkurencyjna w obu konkursach okazała się Natalia Potoniec z klasy IIa. To był dzień pełen wrażeń, dobrze się bawiliśmy przy dźwiękach piosenki Lady Pank "Marchewkowe pole". Okazało się, że nasi uczniowie lubią marchewkę – schrupano 30 kg marchwi i trzy skrzynki jabłekJ. Akcja zakończyła się sukcesem, nie jest to jednak koniec naszych wysiłków, mamy w planach kolejne działania, które pozwolą kształtować u naszych uczniów odpowiednie nawyki związane ze zdrowym stylem życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP