Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / Sportowy Wrzesień
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
SPORTOWY WRZESIEŃ

Festiwal Biegowy Krynica 2013
W piątek 06.09.br. 23 uczniów naszego gimnazjum pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego p. Joanny Janik przyjechało do Krynicy, aby zmierzyć się  z dystansem 600 metrów. Nasza koleżanka z klasy IIc, Klaudia Kurowska, zakwalifikowała się do finałowego biegu. Zajęła trzecie miejsce z czasem 1min 51s, tym samym ustanawiając nowy rekord naszej szkoły. Klaudia otrzymała puchar i drobny upominek, który został wręczony przez Marszałka Województwa Małopolskiego pana Marka Sowę.
Podczas zawodów panowała niesamowita atmosfera. Festiwal ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku, który dobrze wpływa na nasze zdrowie i kondycję, relacje personalne oraz wyzwala zdrową rywalizację. Każdy z uczestników biegu dostał pamiątkowy medal oraz koszulkę z logo festiwalu. Natomiast w niedzielę 8 września o godz. 6.45 spora grupa podegrodzkich gimnazjalistów wyruszyła "wesołym autobusem" do Muszyny Złockiej, aby obsługiwać 9 punkt serwisowy tj. podawać zawodnikom biegu kubki z wodą i izotonikami, ale przed wszystkim zagrzewać do walki. Kiedy nasza ,,misja” dobiegła końca, udaliśmy się do Krynicy, aby powitać maratończyków.
Inna sportowa impreza odbyła się w dniach 10-11 września na naszym orliku – były to eliminacje gminne IV Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozgrywki podzielone były na dwie kategorie wiekowe, tj. rocznik 2000-2001 oraz 2002-2003 - zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców. Ogółem wystartowało 160 zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale toczona zgodnie z zasadami fair play. Tylko w kategorii chłopców młodszych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stadłach. W pozostałych kategoriach zwyciężali uczniowie naszej szkoły. Wśród dziewcząt starszych i młodszych były to zespoły UKS Podegrodzie, wśród chłopców starszych LACH Podegrodzie.
Nieco gorzej poszło nam w I rundzie eliminacji wojewódzkich (dwie z nich organizowaliśmy na naszym Orliku), ponieważ do II etapu awansowały tylko nasze starsze dziewczęta. Głównym organizatorem tych turniejów był animator Orlika pan Zbigniew Gomółka,  a pomagali mu nauczyciele wychowania fizycznego z naszego Zespołu.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP