Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Bliżej Świata- laureaci
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Bliżej Świata z "Poskromieniem Złośnicy" Williama S oraz "Księciem i Żabką"

Można powiedzieć, że udział Zespołu Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Wojewódzkim Konkursie,, Bliżej świata” stał się już tradycją. W tym roku odbył się on 22 maja jak zawsze w Szkole Podstawowej nr 68 w Krakowie już po raz 20. Zespół ,,Experyment” pod opieką Grzegorza Krawczyka przygotował spektakl, w języku angielskim pt:,, The Taming of the Shrew”, czyli komedię Williama Shakespeare’a: ,,Poskromienie złośnicy”. W skład grupy angielskojęzycznej to:Baziak Aneta 3b, Hejmej Maciej 3b, Poręba Damian 3b, Kulak Wojciech 3b, Zbozień Patryk, 3b, Błaszczyk Agnieszka 3a, Piszczek Anna 2d, Łatka Patryk 2d, Szczygieł Michał 2d, Turek Krystian 2c, Potoczny Bartłomiej 2c, Kotas Kamil 2a, Maciuszek Sebastian 2a.
 Natomiast do drugiego występu - nieco odmienionej wersji „Księcia i żaby” przygotowywało się 5 uczniów gimnazjum: Bianka Kowalska w roli narratora, Agnieszka Błaszczyk i Patrycja Dyrek jako dwie księżniczki, Ela Ligas w roli króla oraz Sebastian Maciuszek w przebraniu żaby. Opiekunem tego przedstawienia była pani Joanna Kowalska- nauczycielka języka niemieckiego.
Już od godz. 7:00 rano uczniowie 27. szkół podstawowych i 27. gimnazjów z całej małopolski występowali kolejno w języku włoskim, francuskim, niemieckim, angielskim i esperanto prezentując swoje umiejętności językowe, aktorskie i wokalne przed jury, w skład których wchodzili nauczyciele języków obcych.  Szczególną uwagę zwrócono na poprawność językową i wymowę, natomiast za ciekawe dekoracje i pomysłowość można było uzyskać dodatkowe punkty.
Na wyniki czekaliśmy do 14 czerwca, gdyż wtedy odbyła się uroczysta ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom. Na te okazję zaproszono radnych miasta Krakowa, przyjaciół szkoły, fundatorów nagród oraz najlepszych uczestników.
O godz. 13:00 po krótkich występach przedszkolaków, gimnazjalistów oraz po odczytaniu protokołu konkursu ogłoszono wyniki. Po raz czwarty z rzędu I miejsce w kategorii gimnazjów w przedstawieniu anglojęzycznym zajęło Gimnazjum w Podegrodziu.
– ,,To dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie”- mówił Grzegorz Krawczyk - opiekun grupy. Ponadto III miejsce zajęło przedstawienie ,,Książę i żaba” w języku niemieckim, co również jest wielkim sukcesem dla opiekuna oraz gimnazjalistów.
To nie jedyne osiągnięcia ZSP-G w Podegrodziu. Szkoła otrzymała również Tytuł Najlepszego Gimnazjum w całym konkursie otrzymując Złoty Puchar, ufundowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
- ,,Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy docenieni. Można powiedzieć, że czas spędzony na wielogodzinnych próbach i przygotowaniach do występu nie był czasem straconym” - komentowali uczniowie Gimnazjum im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu. W nagrodę szkoła otrzymała również gadżety multimedialne w postaci magnetofonów i głośników.
Elżbieta Ligas


fot. Elżbieta Ligas

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP