Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Czytanie po niemiecku
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
 II etap Konkursu Pięknego czytania w języku niemieckim
Na Rynku Głównym w Krakowie 7. czerwca w placówce Goethe Institut odbył się II etap Konkursu Pięknego czytania w języku niemieckim w kategorii uczniów klas gimnazjów. Na drodze eliminacji szkolnych, które miały miejsce w maju, zostali wyłonieni laureaci: Elżbieta Ligas oraz Patrycja Dyrek (IIIa). W kolejnego etapu pod opieką pani Joanny Kowalskiej przygotowywała się Bianka Kowalska (Ib) oraz Ela Ligas (IIIa), które miały za zadanie zapoznać się z tekstem książki Cornelii Funke: ,,Król złodziei” poprawnie przeczytać wyznaczony fragment tekstu.
W konkursie wzięło udział ponad 90 uczestników, w tym również gimnazjaliści, których ojczystym językiem jest niemiecki. Jury przyznawało pierwsze 3 miejsca najlepszym czytelnikom, osobno w kategorii uczniów polsko- i niemieckojęzycznych. Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek i w czasie przerwy mógł poczęstować się przygotowanym posiłkiem.
Nasze gimnazjalistki wykazały się znajomością treści lektury i w nagrodę za dobre odpowiedzi na pytania dotyczące lektury otrzymały drobne gadżety.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP