Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa_archiwum2 / Zagrożenie w sieci
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

 

7 maja 2013 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w projekcie profilaktycznym „Owce w sieci”, którego celem była edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Spotkanie poprowadził funkcjonariusz Komisariatu Policji w Starym Sączu sierżant Rafał Ruman, który zwrócił uwagę na to, iż urządzenia elektroniczne, które w ostatnich latach zaczęły odgrywać w życiu dzieci i młodzieży niezwykle ważną rolę, otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości, ale jednocześnie - niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Spotkanie zostało uatrakcyjnione poprzez kreskówki odwołujące się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Zakończenie każdej bajki zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń oraz dodatkowy komentarz zaproszonego gościa, który uświadomił nam, że w sieci nie jesteśmy anonimowi i czyhają na nas rozmaite niebezpieczeństwa.
 
W przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież pomocy młodym internautom i rodzicom udziela zespół konsultantów Helpline.org.pl (www.helpline.org.pl, bezpłatny telefon 800 100 100).

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP