Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Przeglad MTF Nowy Sącz
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Przegląd Małych form Tetralnych Nowy Sacz 2013

Tematem przewodnim XIII Przeglądu Małych Form Teatralnych ,,Przebudzenie 2013” były współczesne zagrożenia wśród młodzieży. Spotkanie, które miało miejsce 27-ego maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, rozpoczęło się o godz. 9:00 uroczystym powitaniem przez prezydenta miasta Ryszarda Nowaka wszystkich uczestników oraz zaproszonych na tę okazję gości. Byli wśród nich m. in. posłanka Barbara Bartuś, wykładowca PWSZ w Nowym Sączu Bogusława Gaweł, poseł Wiesław Jańczyk, a także Andrzej Czerwiński oraz Marian Cycoń. Następnie odbyło się losowanie kolejności występów wszystkich 8 grup z powiatu gorlickiego, limanowskiego i nowosądeckiego, które postanowiły wziąć udział w przeglądzie. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszego Gimnazjum, którzy należą do kółka teatralnego. Pod opieką pani Małgorzaty Janur i Marii Masternak przygotowali występ, którego tematem jest problem anoreksji.
Oprócz spektakli wystawianych na scenie, doskonałej zabawy i rozrywki dostarczały również konkursy dla uczestników spotkania przygotowane przez studentów PWSZ i WSB w Nowym Sączu. Ich tematyka dotyczyła wiedzy o ruchu drogowym i celów organizacji profilaktycznych. W rywalizacji trzeba było również wykazać się zdolnościami literackimi, teatralnymi i sportowymi. Dla młodzieży biorącej udział w konkursach przyznawane były nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez firmę Fakro, księgarnię i antykwariat Astex oraz Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
Jury oceniało zmagania w 4 kategoriach- oryginalność, jasność przekazu, wykonanie oraz własna interpretacja. Według nich najlepiej i najprościej tematykę spotkania oddali przedstawiciele gminy Męcina. Na drugim miejscu znalazł się występ gimnazjalistów z ZSPG im. Bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu, a na trzecim- zespół z Przyszowej. Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni za trud jaki włożyli w sztukę.
Festiwal został zorganizowany przez Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej pod patronatem prezydenta miasta Ryszarda Nowaka, parlamentarzystów, Gazety Krakowskiej, Sądeczanina, tygodnika ,,Miasto NS” oraz innych.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP