Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Bliżej Świata
Niedziela - 21 października 2018 Celiny, Hilarego, Janusza     "Największym urokiem świata jest urok drugiego człowieka" - Zofia Nałkowska - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Bliżej Świata 2013

Można powiedzieć, że udział naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie,, Bliżej świata” stał się już tradycją. W tym roku miał on miejsce 22 maja w Krakowie już po raz 20. Zespół ,,Experyment” pod opieką pana Grzegorza Krawczyka przygotował spektakl- oczywiście, w języku angielskim - pt:,, The Taming of the Shrew”, czyli komedię Williama Shakespeare’a: ,,Poskromienie złośnicy”. Te parodię mieliśmy okazję zobaczyć w piątek, dwa dni po festiwalu.
W pierwszej kolejności jednak, odbywały się występy w języku niemieckim. Do niego przygotowywało się 5 uczniów naszego gimnazjum: Bianka Kowalska(Ib) w roli narratora, Agnieszka Błaszczyk i Patrycja Dyrek (IIIa) jako dwie księżniczki, Ela Ligas(IIIa) w roli króla oraz Sebastian Maciuszek (IIa) w przebraniu żaby. Agnieszce do śpiewu przygrywał Damian Poręba(IIIb). Opiekunem przedstawienia nieco odmiennej wersji ,,Księcia i żaby” była pani Joanna Kowalska.
Zarówno nauczyciele, jak i ,,aktorzy” są zadowoleni ze swoich występów, ale na wyniki i ostateczny werdykt jury będziemy musieli zaczekać do 14 czerwca. Trzymajmy kciuki za jak najlepsze wyniki!

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP