Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Dzień patrona
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
 Święto Patrona Szkoły

W poniedziałek 20-ego maja Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu obchodził Święto Patrona Szkoły- mianowicie 382 rocznicę urodzin bł. O. St. Papczyńskiego.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. św. Jakuba Apostoła Starszego o godz. 8:00. Następnie uczniowie przybyli do szkoły, gdzie na dużej Sali gimnastycznej odbywały się przedstawienia w wykonaniu członków z Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Promyk” oraz gimnazjalistów należących do szkolnego koła teatralnego. Zarówno ,,leśny” spektakl przygotowany przez WTZ ,,Promyk” jak i przedstawienie o radzeniu sobie z obowiązkami szkolnymi dawniej i dziś w wykonaniu uczniów bardzo podobały się uczestnikom i nauczycielom uroczystości. Jednym z punktów tego spotkania był również prezentacja multimedialna o błogosławionym Stanisławie Papczyńskim.
Na koniec przed budynkiem Gimnazjum, na orliku, odbył się mecz pomiędzy nauczycielami wf-u i księżmi, przeciwko lektorom i chłopcom ze szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie szkoły oglądali rozgrywki siedząc na trybunach i kibicując swoim faworytom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:7, po czym wice-dyrektor szkoły- mgr Małgorzata Liber wręczyła zawodnikom pamiątkowe medale.
Elżbieta Ligas

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP