Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Apel o papieżu Janie Pawle II Wielkim
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Apel o papieżu Janie Pawle II Wielkim

8 maja na dużej sali gimnastycznej odbył się apel o papieżu Janie Pawle II Wielkim przygotowany przez gimnazjalistów pod opieką ks. Tomasza oraz opiekunów szkolnego kółka teatralnego: pani Marii Masternak i Małgorzaty Janur.
Uczniowie wspominali osobę papieża Polaka przywołując jego życiorys. Na dużym ekranie wyświetlane były filmy i zdjęcia Karola Wojtyły z czasów jego młodości, a później święceń, pełnienia posługi jako następcy świętego Piotra i ciężkich zmagań z chorobą.
Uczniowie nie tylko popisali się obszerną wiedzą o błogosławionym, ale również zdolnościami wokalnymi- poprzez śpiew i grę na instrumentach przywoływali wspomnienia o papieżu. W końcu 2 kwietnia minęła już 8 rocznica śmierci Jana Pawła II. Do występów muzycznych gimnazjaliści przygotowywali się pod okiem Grzegorza Krawczyka- opiekuna zespołu ,,Experyment”.
-,, Mam nadzieję, że jeśli gdzieś wyjedziecie, nie okaże się , że tamtejsza ludność będzie więcej wiedzieć o naszym Rodaku niż my sami”- podsumowała dyrektor szkoły Krystyna Dąbrowska. -,,Zadbajcie o to, by móc wykazać się pamięcią o tak wielkiej osobie, jaką był nasz papież-Polak”.
Elżbieta Ligas

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP