Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Rocznica Konstytucji 3 Maja
Czwartek - 22 marca 2018 Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2015/2016 S.Podst.
- sp_2016/2017
- Archiwum SP 2016-2017
- 2017-2018
- wyszukiwarka
Akademia 3 maja

W całej Polsce 3-ego maja obchodziliśmy 222 rocznicę ustanowienia konstytucji. Aby uczcić to wydarzenie uczniowie ZSPG im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu pod opieką pani Teresy Kulak, jak również nauczyciela języka angielskiego: Katarzyny Kawik przygotowali przedstawienie, które później pokazali na dużej sali gimnastycznej w czasie trwania lekcji wychowawczej.
Inscenizacja opierała się na historii Polski począwszy od jej rozbiorów, do końca I Wojny Światowej, kiedy to odzyskaliśmy niepodległość. Gimnazjaliści recytowali wiersze, zaś na ekranie wyświetlane były filmy i pokazy zdjęć z czasów zaborów.
Swój udział w inscenizacji wziął także szkolny chór ,,Wiolino”, którego opiekunem jest wice-dyrektor szkoły: pani Małgorzata Liber. Uczniowie pod własnym akompaniamentem śpiewali pieśni narodowowyzwoleńcze, które w ciężkich i trudnych dla Polski czasach, podnosiły na duchu patriotów. Mogliśmy usłyszeć solowe występy śpiewu i gry na organach, trąbce, flecie oraz skrzypcach.
,,Cieszę się, że pamiętamy o ojczyźnie i jej historii. To przecież tak ważne”- podsumowała pani Krystyna Dąbrowska - dyrektor szkoły.
Elzbieta Ligas
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP