Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Rocznica Konstytucji 3 Maja
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Akademia 3 maja

W całej Polsce 3-ego maja obchodziliśmy 222 rocznicę ustanowienia konstytucji. Aby uczcić to wydarzenie uczniowie ZSPG im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu pod opieką pani Teresy Kulak, jak również nauczyciela języka angielskiego: Katarzyny Kawik przygotowali przedstawienie, które później pokazali na dużej sali gimnastycznej w czasie trwania lekcji wychowawczej.
Inscenizacja opierała się na historii Polski począwszy od jej rozbiorów, do końca I Wojny Światowej, kiedy to odzyskaliśmy niepodległość. Gimnazjaliści recytowali wiersze, zaś na ekranie wyświetlane były filmy i pokazy zdjęć z czasów zaborów.
Swój udział w inscenizacji wziął także szkolny chór ,,Wiolino”, którego opiekunem jest wice-dyrektor szkoły: pani Małgorzata Liber. Uczniowie pod własnym akompaniamentem śpiewali pieśni narodowowyzwoleńcze, które w ciężkich i trudnych dla Polski czasach, podnosiły na duchu patriotów. Mogliśmy usłyszeć solowe występy śpiewu i gry na organach, trąbce, flecie oraz skrzypcach.
,,Cieszę się, że pamiętamy o ojczyźnie i jej historii. To przecież tak ważne”- podsumowała pani Krystyna Dąbrowska - dyrektor szkoły.
Elzbieta Ligas
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP