- Archiwum SP 2016-2017
- 2017-2018
- wyszukiwarka
Dzień Sportu
30 kwietnia 2013 roku na stadionie ,,LKS Gród Podegrodzie” w ramach szkolnego Dnia Sportu, gimnazjaliści ZSPG im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu, rozegrali mecze piłki nożnej rywalizując o tytuł najbardziej wysportowanej klasy w szkole. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 8:30.
Tydzień wcześniej reprezentanci klas losowali miejsce w grupie oraz państwo, jakie mieli reprezentować. Uczniowie malowali sobie twarze, robili transparenty i flagi, a śpiewem i okrzykami dopingowali swoich zawodników.
Ponadto odbył się konkurs wiedzowy o państwach. W tej konkurencji zwyciężyła klasa IIa.
Mecze w grupie rozgrywane były na zasadzie ,,każdy z każdym” i trwały po 10 minut . Pierwszą połowę grały dziewczęta, a drugą chłopcy. Liczył się ostateczny wynik gry.
Tym sposobem do finału doszło pomiędzy Ukrainą, a Niemcami, czyli klasą IIIa i IId. Ostatecznie 2:1 zwyciężyła klasa II  zdobywając Złoty Puchar, o który gimnazjaliści będą walczyć również za rok.
-,,Świetnie się bawiliśmy”- mówili wice-mistrzowie. -,,Po rozgrywkach robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, bo ten dzień z pewnością na długo zapamiętamy. W końcu to nasz ostatni Dzień Sportu w tej szkole.”- wspominali trzecioklasiści.
Zabawa odbyła się dzięki staraniom nauczycieli wychowania fizycznego: pani Joanny Janik, pana Marka Fiuta i Piotra Śledzia oraz ,,gospodarza” stadionu i sędzi- pana Zbigniewa Gomułki. Podziękowania należą się również fundatorom poczęstunku dla uczestników spotkania.