Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Zanim bedzie za późno
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Zanim będzie za późno
W poniedziałek 29 kwietnia uczniowie ZSPG im. Bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu wzięli udział w projekcie ,,Zanim będzie za późno”. Celem spotkania była profilaktyka w walce z narkomanią i innymi uzależnieniami. Projekt był prowadzony przez Małgorzatę Mróz oraz muzyków: Mirosława Witkowskiego- uczestnika programu ,,The voice of Poland” oraz gitarzysty- Artura Kmiecika.
Za pomocą śpiewu i gry na instrumencie, prowadzący starali się przekazać ważne treści dotyczące początków wpadania w nałóg alkoholowy oraz skutków tegoż uzależnienia. Aby oddać rzeczywistość i niezwykłą powagę sytuacji, zaprosili gościa specjalnego- Jacka Peciaka, który przez kilkanaście lat borykał się z tym problemem. Na własnym przykładzie pokazał rozwój choroby i jej bolesny przebieg.
W spotkaniu aktywny udział brali uczniowie szkoły-wspólnie próbowali obalić prawdy i mity o używkach. Razem z prowadzącym zainicjowali sytuację, w której mieli stanowczo odmówić i przeciwstawić się pokusie sięgnięcia po alkohol. Zadanie okazało się trudniejsze niż mogło by się wydawać. Pan Mirek okazał się zbyt przekonujący. Jednym w punktów spotkania była również nauka i porady-jak nie dać się zwieść.
,,Nie wiedziałem, jak poważne szkody w organizmie może wywołać alkohol czy narkotyk”- komentowali gimnazjaliści. -,,Teraz wiem, że ,,picie” to nie zabawa, a narkotyków należy się strzec jak ognia”.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Podegrodzie.
Elżbieta Ligas

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP