Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Swat czyli wesele w Podegrodziu
Środa - 22 sierpnia 2018 Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- wyszukiwarka
„Swat” w konkursie „Skarby Małopolski”

 
Grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w X Konkursie plastyczno-edukacyjnym „Skarby Małopolski”, który się odbył w Krakowie.
Prace przygotowawcze i projektowe rozpoczęliśmy jaszcze w styczniu. W konkursie wzięła udział grupa młodzieży, a także nauczyciele. Zadaniem uczniów było wykonanie prac plastycznych w związku z dziedzictwem kulturowym swojego regionu. Gra , którą stworzyli uczniowie posiadała elementy, które podlegały ocenie jury plastycznego oraz innego jury oceniającego scenariusz i działanie gry. Pod ocenę wpłynęło 46 prac w tym 32 gry.  W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie od dnia 17 maja 2013 trwać będzie wystawa prac.
 
II nagrodę w kategorii dla szkół za pracę grupową zdobyła nasza szkoła grą planszową p.t. „Swat, czyli wesele w Podegrodziu” Pracę wykonała grupę w składzie:
Adrian Homoncik, Klaudia Kapusta, Aleksandra Kunicka, Patryk Łatka, Dominika Niemiec,
Mariusz Perełka, Michał Szczygieł, Piotr Wardęga, Anna Zarabska„
 
II nagrodę - projekty X Konkursu plastyczno­edukacyjnego „Skarby Małopolski” otrzymali - p.Teresa Kulak i p. Jacek Kula
 
Projekt nagrodzono za: sposób dojścia do tematu projektu, w którym uczniom stworzono możliwość podejmowania samodzielnych wyborów, jednocześnie zapewniając im merytoryczne i psychologiczne wsparcie oraz za szersze spojrzenie na podejmowane tematy, a szczególnie za atrakcyjne nawiązanie do lokalnej obrzędowości, wykorzystujące wspólną pracę grupy, oraz za wykorzystanie metody wchodzenia w rolę: za nieinwazyjne połączenie zabawy z nauką: za piękne podejście do lokalnych strojów.
 
Wyróżnienie dla gry „Swat, czyli wesele w Podegrodziu” otrzymali również uczniowie:
Adrian Homoncik, Klaudia Kapusta, Aleksandra Kunicka, Patryk Łatka, Dominika Niemiec,
Mariusz Perełka, Michał Szczygieł, Piotr Wardęga, Anna Zarabska - za estetykę, za spójność tematyczną elementów, za uniwersalny, nie ograniczający się do wiedzy mieszkańców temat gry, możliwy do rozegrania np. przez pasjonatów tematu
 
( przeredagowane sentencje werdyktów dotyczące naszych uczestników konkursu pochodzą ze strony organizatora - mik.krakow.pl)

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP