Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Konkurs języka niemieckiego
Czwartek - 22 marca 2018 Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2015/2016 S.Podst.
- sp_2016/2017
- Archiwum SP 2016-2017
- 2017-2018
- wyszukiwarka
 V Edycja Konkursu Języka Niemieckiego

19 marca 2013 r. - odbyła się V Edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych organizowana przez: Partnera Instytutu Goethego w Krakowie - Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - oddział Tarnów oraz Tarnowską Inicjatywę Oświatową "e-ducaTIO" przy MCDN ODN w Tarnowie. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów szkół gimnazjalnych idei wielojęzyczności, promowanie nauki języka niemieckiego i zachęcenie do uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów językowych „Fit in Deutsch 1” oraz „Fit in Deutsch 2”.

Głównym fundatorem nagród byli: Instytut Goethego w Krakowie oraz Starosta Tarnowski: Roman Łucarz

W V edycji wzięło udział 54 uczniów z 42 szkół gimnazjalnych z całego regionu. W konkursie uczestniczyły gimnazja Miasta Tarnowa, powiatu tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, a nawet placówki z województwa Podkarpackiego oraz z okolic Nowego Sącza.

1.W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Deutsch-Wagen-Tour o tematyce "współczesne Niemcy'
praca Karola Iwana znalazła się wsród 15 wyróznionych prac./spośród ponad 700/.
2. W konkursie Języka Niemieckiego "Fit in Deutsch" organizowanym przez MCDN w Tarnowie po patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty w dniu 19 mnarca
Bianka Kowalska zajęła 3 miejsce. W konkursie brały udział szkoły z powiatu tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i nowosądeckiego.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP