Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / BIS dla WTZ
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
Karnawałowe spotkanie
 
Tradycyjnie już w okresie karnawału Gimnazjum w Podegrodziu gościło uczestników Ośrodka Terapii Zajęciowej „Promyk” z Gostwicy.
W tym roku spotkanie miało szczególny wymiar, gdyż zbiegło się z obchodzonym Światowym Dniem Chorego. Młodzież ze szkolnego koła teatralnego „Bis” przygotowała inscenizację baśni „O dwunastu miesiącach”. Piękne dekoracje, stroje, rekwizyty stworzyły niepowtarzalny nastrój. Goście mogli się przenieść w zaczarowany świat. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
Impreza miała charakter integracyjny. Po części oficjalnej nadszedł czas na rozrywkę. Uczniowie gimnazjum chętnie włączyli się do wspólnej zabawy przy muzyce. Dla gości przygotowano herbatkę i ciasto.
W przygotowani imprezy włączył się Samorząd Uczniowski. Jego działania sprawiły, że organizacyjnie spotkanie było bardzo udane. Tego typu spotkania są doskonałą lekcją wychowawczą dla dorastającej młodzieży. Łączenie sprawnych z niepełnosprawnymi oznacza tworzenie jednego wspólnego społeczeństwa, w którym burzy się bariery, które tworzą lęki przed wzajemnymi kontaktami, przeszkody separujące ludzi niepełnosprawnych od normalnych stosunków z ludźmi zdrowymi.

 

   

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP