Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / WOŚp 21
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Jubileuszowy X Finał WOŚP w Podegrodziu  


13.01.2013 W niedzielę 13 stycznia 2013 roku w ZSPG im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu odbył się X- jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie imprezę poprowadzili: Jacek Kula i Jarosław Kowalski, którzy doskonale wiedzą, jak zabawić publiczność.
Także i w tym roku w przygotowaniach pomogli strażacy z OSP w Podegrodziu oraz wolontariusze- uczniowie gimnazjum, którzy już od piątku chętnie brali udział w strojeniu sali. Wielu z nich wystąpiło również na scenie. Zespół Regionalny ,,Małe Podegrodzie”, szkolny chór ,,Wiolino” oraz zespół ,,Experyment” zagrali koncert kolęd i pastorałek, natomiast ,,Kolędę z Turoniem” przedstawili chłopcy z klasy IIIc gimnazjum, którzy mogą pochwalić się zajęciem I miejsca w tegorocznym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu. Uczestnicy finału z niecierpliwością oczekiwali również pokazu akrobatyki i sztuk walki w wykonaniu grupy ,,Astral”.
W tym roku w akcję włączył się także Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Kingi w Podegrodziu. Uczestników finału bardzo pozytywnie zaskoczyły zdolności  gastronomiczne uczniów tejże szkoły. Widać, że szkoła dba o rozwój umiejętności i talentów młodych ludzi.  Uczniowie  przygotowali wspaniałe wypieki, które można było zakupić na specjalnie wyznaczonym stanowisku.
Dochód z ich sprzedaży, licytacji, loterii fantowej oraz bufetu został przekazany do puli WOŚP.Głównym punktem programu było wniesienie wielkiego, czerwonego tortu wykonanego przez cukiernię ,,Raj” w Gołkowicach, na którym iskrzyło się 10 petardsymbolizujących jubileusz.
Warto wspomnieć, że to właśnie dla Podegrodzia cukiernia Andrzeja Stawiarskiego z Gołkowic upiekła  pierwszy wielki tort w kształcie serca. Nikt się wtedy nie spodziewał, że będzie aż tak duży, by wystarczył dla pięciuset osób. W poprzednich latach Pan Stawiarski nie odmówił również innym sztabom. I  w ten sposób, piecze co roku po kilka tortów WOŚPowskich.
- Impreza nie miałaby miejsca, gdyby nie nasi hojni sponsorzy, na których co roku możemy liczyć - mówi Barbara Skoczeń - szefowa sztabu.
Dwa wielkie, złote serca, będące odzwierciedleniem wielkoduszności jego fundatora- właściciela hurtowni AGRO-HURT, a także srebrne ,,Serduszko-Koniczynka” z wygrawerowanym logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy darowane przez Barbarę i Bogdana Buczek, były głównymi ,,gadżetami” licytacji -łącznie uzyskano z nich sumę 1000zł.
W kręgu zainteresowania znalazł się również sprzedany za 420zł weekend dla dwojga w Hotelu Spa ,,Budowlani” w Szczawnicy, ufundowany przez właścicieli ośrodka - Marię i Adama Gonciarz oraz kurs prawa jazdy kat. B przekazany przez państwa Małgorzatę i Ireneusza Kapusta- właścicieli ośrodka szkolenia kierowców ,,Formuła L” wylicytowany za 1000 zł.W aukcji dostępne były również koszulki z autografami Tomka Kowalskiego- zwycięzcy tegorocznego ,,Must Be The Music”, boksera Pawła Kołodzieja oraz wielokrotnych medalistów olimpijskich w szermierce na wózkach - Arkadiusza Jabłońskiego i Stefana Makowskiego.Wielkim wyróżnieniem dla wolontariuszy WOŚP-u w Podegrodziu było otrzymanie od sztabu głównego w Warszawie limitowanej koszulki z wizerunkiem Einsteina, którą przyznaje się najbardziej zasłużonym sztabom w Polsce.     
W przetargu uzyskano z niej sumę 200 zł.
-,,Podziękowania należą się także Grzegorzowi Baranowi z PHU ,,BiurOwiec” w Starym Sączu za wykonanie pamiątkowego złotego serca XXI Finału WOŚP, z którego na aukcji uzyskano 300zł,Ryszardowi Molowi - za przekazanie na licytację pamiątkowego złotego serca, aptece ,,Pilula”, firmie BAZ-PAL, firmie ,,Angraf”, BS w Podegrodziu, piekarni ,,Aspol” w Stadłach, firmie ,,Tymbark”, Uzdrowisku Krynica Żegiestów, właścicielom restauracji „Toskania” w Podegrodziu, oraz wielu innym zakładom i osobom prywatnym, których nie sposób wymienić - kończy przewodnicząca sztabu.
 Wiele atrakcyjnych nagród można było wylosować na loterii fantowej. "Gwoździem” programu był tablet, mini wieża, mikrofalówka oraz odtwarzacz mp4. Te wartościowe przedmioty ofiarowały firmy i osoby prywatne.
O godz. 20:00 niebo rozświetliło światełko, wystrzelone przez strażaków. Następnie odbyła się zabawa taneczna, której przygrywał zespół "MarinO”. O doskonałej zabawie świadczyła bardzo wysoka frekwencja.
Imprezą towarzyszącą WOŚP w Podegrodziu był zamknięty turniej piłki nożnej zorganizowany w Brzeznej przez Łukasza Frączka.
 Liczenie kwoty trwa. Szacuje się, że łącznie zebrano około 50 000zł.
Elżbieta Ligas

 

  


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP