Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa_archiwum2 / Małe Podegrodzie w Macedonii
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka
Małe Podegrodzie” na macedońskiej ziemi.
W ostatni weekend września dzięki wsparciu p. Wójt M. Gromala, Zespół Regionalny „Małe Podegrodzie” prezentował folklor lachowski na Festiwalu w Macedonii. Zespół wybrał się w podróż z rewizytą do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej, której uczniowie gościli w Podegrodziu w marcu bieżącego roku. W korowodzie ulicami Skopje pośród 11 innych krajów  /np. Serbia, Ukraina, Słowacja czy Chorwacja/ powiewała polska flaga oraz wybijały się podegrodzkie pieśni, polki i walczyki. Występy „Małego Podegrodzia” wzbudzały szczególne zainteresowanie oraz zachwycały bogactwem  strojów. Dzieci zwiedziły miasto, Cerkwię, ZOO, gościły w domach macedońskich oraz bawiły się na pikniku. W poniedziałek lachowskie tańce i śpiewy prezentowano w Szkole Macedońskiej podczas specjalnej uroczystości. Pani Dyrektor Szkoły w Macedonii oraz vice dyrektor ZSP-G w Podegrodziu p. M. Liber podpisały umowę o współpracy i wymianie doświadczeń kulturalno-sportowych.
Na przypieczętowanie zawartej przyjaźni polsko- macedońskiej zatańczono wspólnie chodzonego oraz taniec macedoński. Przedstawicielki obydwu szkół otrzymały kwiaty pokoju od przedstawiciela macedońskiego szkolnictwa.
Rozstaniu towarzyszyły łzy ale pozostały wspomnienia z wzajemnych odwiedzin. Członkowie  „Małego Podegrodzia” szczęśliwie powrócili do domów przywożąc zdjęcia i podarunki od macedońskich kolegów.
 
   
   
   
   
   
   
   
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP