Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / IIIforumBiegowe
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego” w Krynicy-ZdrojuJuż po raz kolejny 9 września (niedziela) w Krynicy Zdroju miał miejsce ,,III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego”, w ramach którego odbył się ,,Koral Maraton” liczący nieco ponad 42 km oraz „Bieg Małopolski” dla uczniów i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z Małopolski na dystans ok.900 m. 
REKLAMA

 Jak zwykle absolwenci Gimnazjum im. bł. O. St. w Podegrodziu wykazali się chęcią i wzięli udział w imprezie . Do Krynicy udali się zarówno uczestnicy samego biegu,  jak również uczniowie kibicujący maratończykom.  Studenci mieli za zadanie podawać i przygotowywać posiłki dla biegaczy, ale przede wszystkim dopingować ich w tym niezwykle ciężkim wysiłku,  jakim jest przebiegnięcie tak długiej trasy.

 
 
  ,,Bardzo miło wspominam Festiwal Biegowy w Krynicy. Miałam okazję  zobaczyć, jak biegają prawdziwi maratończycy i poczuć, ile wysiłku wkładają w sport. Cieszę się, że poniekąd przyczyniłam do wygranej Kenijczyka Vincent’ego Kipchirchir  - zwycięzcy ,,Koral Maratonu” . Być może otrzymał izotonik właśnie ode mnie? Kto wie:)” – wspomina Klaudia Zięba- jedna z wielu gimnazjalistów, którzy z zapałem ,,dodawali sił” biegaczom. Na każdego z nich czekały drobne upominki.

 
 
 Bieg Małopolski odbywał się w grupach liczących po ok. 30 uczniów w tej samej kategorii wiekowej osobno dla dziewcząt i chłopców. 
,,W Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego startowałem już drugi raz”- mówi Daniel Kurowski - student kl. 3a Gimnazjum w Podegrodziu.-,, Lubię tego typu imprezy. Byłem zadowolony ze swojego wyniku,  jak i z pięknej pogody, która nam wtedy dopisywała.  Jeśli kiedyś ponownie nadarzy się okazja wzięcia udziału w Festiwalu Biegowym, na pewno z niej skorzystam”- zapewnia.

 

 
 
  Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.
 Po zadowoleniu odbijającym się na twarzach biegaczy i kibicujących oraz ich wypowiedziach  można wywnioskować, że wydarzenie przebiegło w bardzo przyjemnej i ,,sportowej” atmosferze.
 
 Elżbieta Ligas
 fot. elż.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP