Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2012_13 / Turniej na Orlikach
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Polska - Gola!, czyli ,,III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska”

 12-ego września 2012 roku na boisku przed Gimnazjum w Podegrodziu odbył się ,,III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska”. W rozgrywkach wystartowały 4 drużyny dziewcząt i 6 drużyn chłopców z klas 6-1 gim. 

W kategorii dziewcząt zwycięską drużyną okazało się ,,UKS Podegrodzie”, natomiast w kategorii chłopców: ,, FC Frugo”. Oba składy reprezentowały Gminę Podegrodzie w I etapie eliminacji wojewódzkich, w których skład dziewcząt ,,UKS Podegrodzie” wykazał się sprytem i wytrwałością. Drużyna zdobyła 1 miejsce i zaawansowała do II etapu eliminacji.
 
Pochwała należy się także drużynie ,,FC Frugo”, którzy 20-ego września na Orliku w Łącku pokonali swoich przeciwników i tym samym przeszli do następnego etapu turnieju.

,, Rozgrywkom turniejowym towarzyszyła piękna i słoneczna pogoda. Rywalizacja w meczach toczyła się zgodnie z zasadami fair play, ale była bardzo zacięta – turniej cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców i lokalnej społeczności”- podsumował pan Zbigniew Gomółka-organizator imprezy.

II etap eliminacji wojewódzkich przebiegł równie pomyślnie co poprzednie rozgrywki. Drużyna dziewcząt (1999-2000) ,,UKS Podegrodzie” reprezentowała ZSPG w Podegrodziu  26-ego września w Łącku, natomiast skład chłopców (1999-2000)  ,,FC Frugo” tego samego dnia w Laskowej.
Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta wywalczyli III miejsce.
 
Takimi oto osiągnięciami w zawodach piłki nożnej może chlubić się Zespół Szkół w Podegrodziu oraz jego uczniowie. Miejmy nadzieję, że każde tego typu zawody okażą się równie owocne co tegoroczny ,,Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska”.

 Elżbieta Ligas

Tekst autorski ze strony:

 http://portalpolski.pl/malopolskie-14/nowy-sacz-55/polska---gola-czyli-iii-turniej-orlika-o-puchar-premiera-donalda-tuska-7775.text.htm


 

 

 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP