Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony 2011- 2012 / Przegląd Małych Form Teatralnych „Przemoc w szkole – norma czy epizod?”
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Przegląd Małych Form Teatralnych
„Przemoc w szkole – norma czy epizod?”

Dnia 29.05.2012 roku uczniowie kółka teatralnego pod opieką pani Małgorzaty Janur i Marii Masternak pojechali na Przegląd Małych Form Teatralnych „Przemoc w szkole – norma czy epizod?”pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza - Ryszarda Nowaka , który odbył się Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Na pokaz przyjechało 8 grup, wraz z naszą szkołą, z powiatu limanowskiego i nowosądeckiego. Prowadzącym imprezę był niezmiennie od 11 lat Krzysztof Witkowski.
Warunkiem uczestnictwa stało się napisanie własnego, oryginalnego scenariusza, który opracowała Agnieszka Bodziony. Była to historia młodego chłopca - Wojtka szykanowanego i poniżanego przez swoich rówieśników. Nieśmiały, niewierzący w siebie 15-latek zakochuje się w swojej koleżance, która niestety ma już chłopaka. Nieszczęśliwe wypadki, które go spotykają, sprawiają, że ludzie, którzy go nie zauważają, nagle uświadamiają sobie, jak wiele on dla nich znaczy. Morałem tego krótkiego przedstawienia jest fakt, że przemoc zawsze można przezwyciężyć, byleby tego tylko chcieć.
Między występami odbywały się konkursy profilaktyczne(poetycki, sportowy, o ruchu drogowym, na temat przemocy), które prowadzili studenci trzeciego roku Pedagogiki Resocjalizacyjnej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Nasza szkoła wyróżniła się na tle pozostałych, gdyż uczniowie otrzymali 14 z 20. możliwych nagród, a byli to: Kamil Łatka, Piotr Skut, Sebastian Maciuszek, Kamil Kotas, Damian Poręba, Julia Obrzut i Daria Kulak oraz Ela Ligas. Ponadto Damian Poręba otrzymał nagrodę za najlepszego aktora.
Nasz pokaz był bardzo urozmaicony. Nie zabrakło śpiewu, tańca, recytacji,…  Jury szczególną uwagę zwracało na zgodność z tematyką, oryginalność prezentowanych scen oraz jakoś przekazu. Całe wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczeniem nagród, a my wyjechaliśmy z uśmiechem na ustach i z pełnymi rękami upominków.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP