Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony 2011- 2012 / dzień sportu 2012
Poniedziałek - 18 grudnia 2017 Bogusława, Gracjana, Laury     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2015/2016 S.Podst.
- sp_2016/2017
- Archiwum SP 2016-2017
- 2017-2018
- wyszukiwarka

GIMNAZJALNE EURO 2012


30 kwietnia 2012 r. miało miejsce długo oczekiwane coroczne wydarzenie - Szkolny Dzień Sportu - uwieczniony bystrym okiem  Patrycji Jarosz i jej Nikonem, a także współpracą Magdy Lorczyk i Patryka Łatki ITC projektu "Daj Sobie Szansę."

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego p. Joanny Janik i p. Marka Fiuta na stadionie w Podegrodziu odbył się Dzioeń Sportu podczas którego rozegrano Gimnazjalne Euro 2012. Na sportowo przywitali wiosnę nasi gimnazjaliści. Tydzień wcześniej podczas apelu odbyło się losowanie drużyn, które reprezentowały kraje biorące udział w czerwcowych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W poniedziałek 30 kwietnia o godz 9/00 na boisko wbiegli pierwsi zawodnicy, którzy walczyli zaciekle o czołowe miejsca w turnieju przez kilka godzin. W przerwie rozgrywek młodzież braała również udział w konkursie wiedzy o krajach biorących udział w Euro.Klasy rozwiązywały test związany z wylosowanym krajem Euro 2012. Pytania dotyczyły wybranych elementów tożsamości kulturowej (np. tradycji, historii, geografii, kuchni regionalnej itp.) Wiedza gimnazjalistów była imponujaca. Najlepiej wypadła klasa III b.

Dróżyny grały systemem "każdy z każdym", następnie faza pucharową. Czas gry 2 X 5 minut. Drużyny 4 osobowe (1 bramkarz oraz 3 zawodników w polu)
Zmaganiom sportowym przygladali się uczniowie i nauczyciele. Słodki poczestunek przekazała Rada Rodziców. Zwycięski ppuchar przechodnie trafił w ręce kl II c(Hiszpania). Dróżyna Polski (Ib) nie zakwalifikowała się do finału. Oby bie był to zwiastun czerwcowej rywalizacji :).

Rywalizacji sportowej  i dobrej zabawie sprzyjała wspaniała pogoda.

(Tekst - KING 4 011/2012 - Wiadomości sportowe)

 

 

 

 

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP