Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony 2011- 2012 / egzaminy 2012
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Dzień WIELKIEGO EGZAMINU

Ten pierwszy ważny egzamin w karierze szkolnej młodego człowieka zawsze wywołuje wielkie emocje. To sprawdzian wiedzy uczniów  i wysiłku nauczycieli, którzy w pocie czoła uczyli, motywowali i wspomagali nawet tych, którzy z uporem maniaka tego nie chcieli. Przecież udany egzamin to dobro osobiste ucznia (wysoki wynik i większe szanse dostania sie do lepszej szkoly) to także prestiż szkoly i satysfakcja dla uczących. 

 Trzy podwójne egzaminy w trzy dni to kolejne stresy. 96 gimnazjalistów naszej szkoły zasiadło w ławkach by zmierzyć się z testami egzaminacyjnymi. 
 We wtorek odbył się test z przedmiotów humanistycznych, dzisiaj z matematyczno-przyrodniczych a jutro czeka wszystkich egzamin z jezyka obcego.
Wczorajszy egzamin z natury rzeczy był gorąco komentowany, Niektórzy uważali go za łatwy, dla innych był ... inny. Wszyscy traktowali ten egzamin z j. polskiego Wosu i historii jak już ... historię, której nie da sie poprawić.
Zanim rozpoczęto pisanie odbyła się długa i skomplikowana celebra pobierania, obpieczętowania, sprawdzania, podpisywania, odczytywania listy, sprawdzania tożsamości  (Józek pokaż legitymację bo muszę sprawdzić czy ty to ty)  kodowania, przyklejania i jeszcze raz podpisywania i sprawdzania... Kiedy wszystko było gotowe w ciszy i skupieniu rozpoczął sie WIELKI EGZAMIN.
Podczas krótkiej przerwy pomiedzy egzaminami trwały gorące komentarze - znajdowały ujście emocje. Potem podobna skomplikowana procedura i królowa nauk - MATEMATYKA.
Na koniec każdego egzaminu jeszcze spełnienie co do joty procedur pakowania i oddawania testów, kart, protokołów , ale tego wiekszosć gimnazjalistów już nie widziała.
Do zobaczenia jutro, połamcie pióra  - POWODZENIA!

 

 Poniżej krótka relacja fotograficzna z przygotowań i innych motywów okołoegzaminacyjnych.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP