Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa_archiwum2 / Aktualności rok szkolny 2011/2012 / Macedonia w Podegrodziu
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Macedonia w Podegrodziu

W ostatni weekend marca 2012 r. przyjmowaliśmy w swoich domach gości z Macedonii. Byli to tancerze z Dziecięcego Centrum Kultury „Karpos” w Skopie. Dzieci przyjechały do Polski na zaproszenie dyr. Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu - Krystyny Dąbrowskiej i choreografa „Małego Podegrodzia” - Małgorzaty Liber.

Przy pięknej pogodzie goście z Macedonii zwiedzili Miasteczko Galicyjskie, centrum Nowego Sącza oraz słoneczne w tym czasie Podegrodzie. W niedzielę dzieci smażyły kiełbaski i kosztowały barana przygotowanego przez Magdalenę Zygmunt – właścicielkę gospodarstwa agroturystycznego w Juraszowej. Uczyły się wykonywać kwiaty z bibuły pod kierunkiem pracowników GOK w Podegrodziu. W  poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Podegrodziu wysłuchali prelekcji o Macedonii i obejrzeli pokaz tańców w wykonaniu Zespołu „Karpos”. Na oficjalnym spotkaniu opiekunów obu Zespołów, Pani Wójt Małgorzata Gromala przyjęła propozycję współpracy między obydwoma państwami złożoną przez przedstawicieli Macedonii.


Zespół „Małe Podegrodzie” został zaproszony z rewizytą do Macedonii we wrześniu bieżącego roku. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zaowocuje współpracą na poziomie  szkoły, gminy i będzie okazją do zawarcia wieloletnich przyjaźni.
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP