Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony 2011- 2012 / Wizytą w Sadeczninie
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Z wizytą w „SĄDECZANINIE”


 Uczniowie z kółka dziennikarskiego (projekt DAJ SOBIE SZANSĘ) 19 grudnia br. odwiedzili redakcję portalu Sadeczanin.info. Uczniom towarzyszyła pani Monika Weremczuk – opiekun kółka dziennikarskiego.
Przybyłych powitała redaktor naczelna portalu Monika Kowalczyk, a następnie wyjaśniła, na czym polega różnica między portalem internetowym a gazetą – na przykład dziennikiem, jak należy pisać artykuł, żeby zainteresować czytelników oraz w jaki sposób pozyskuje się środki na działalność portalu jakim jest Sadeczanin. info.
Następnie Kinga Bednarczyk, dziennikarka portalu Sadeczanin. info pokazała gimnazjalistom warsztat dziennikarza internetowego od kuchni. - Okazało się, że praca dziennikarza nie polega tylko na pisaniu tekstów, ale również robieniu zdjęć, przeprowadzaniu wywiadów oraz przygotowywaniu materiałów dźwiękowych i filmowych. Dodatkowo dziennikarze sami umieszczają te materiały na łamach portalu – mówi Ela Ligas, uczennica kl. 2a.
Po zajęciach kilka osób stwierdziło, że w przyszłości chciałoby wykonywać zawód dziennikarza. - Od zawsze podobała mi się ta praca – mówi Sylwia Siwulska z klasy 1b. - Chciałabym pracować w portalu internetowym, ponieważ - jak się przekonałam - jest to najszybsze medium informacyjne.     
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP