Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony 2011- 2012 / Koło Młodych Przedsiębiorców
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

KÓŁKO MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW- czas na podsumowanie.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2011 roku.

Marzec
Powołanie do życia Kółka młodych przedsiębiorców w ramach projektu ,,Daj sobie szansę”. 
Grupa młodzieży aktywnie uczestniczy w tworzeniu planu pracy koła.

Kwiecień
Współpraca z Bankiem Nordea w Nowym Sączu.
Organizujemy spotkanie młodzieży naszej szkoły z pracownikami oddziału Banku Nordea z  Nowego Sącza. Dyrektor banku, pani Anna S. zapoznaje uczestników spotkania z zakresem pracy banku centralnego i banków komercyjnych, rodzajem usług świadczonych przez banki oraz przedstawia najnowsze kierunki rozwoju bankowości w perspektywie rozwoju nowych technologii (e – konta, karty płatnicze, itp.). Podsumowaniem spotkań są krótkie quizy z nagrodami dla zwycięzców konkursów. Sympatyczna atmosfera, która wytwarza  się podczas spotkań wpływa na swobodę dyskusji z zaproszonymi gośćmi i rozmów młodzieży pod koniec kilkugodzinnych spotkań.

Czerwiec
Podejmujemy współpracę z Centrum Badawczo - Rozwojowym w Krakowie.
Stwarzamy możliwości poznania ciekawych ludzi i zawodów, wrażamy uczniów do przedsiębiorczości, kładziemy nacisk na wzrost świadomości i aktywne uczestnictwo w kierowaniu własną karierą zawodową.Panie Ewa M. ( starszy inżynier oprogramowania) i Anna D. (inżynier oprogramowania) przygotowały dwie prelekcje:

„Jak planować własną karierę zawodową?” oraz „Jak działa wyszukiwarka Google?”Uczniowie w bardzo ciekawej formie i miłej atmosferze:
> poznają zasady działania najpopularniejszej w świecie wyszukiwarki internetowej,
>  poznają specyfikę pracy firmy ,w której informatycy i programiści, także z Polski, mogą być i są zatrudniani,
> dowiedzieli się w kierunku jakich szkół należy kierować swoje kroki aby pracować na wysokich stanowiskach wielu renomowanych międzynarodowych firm.
Firma „Google” ufundowała upominki oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania. Młodzież miała możliwość swobodnego zadawania pytań i rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Listopad i  grudzień  - Podejmujemy współpracę ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu. Młodzież uczestniczy w zajęciach, które cyklicznie odbywają się  w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Spotkania te prowadzi radny powiatowy pochodzący z Podegrodzia- p. Zenon Szewczyk. Przybliża on m. in. pracę  urzędu, omawia zakres kompetencji pracowników starostwa oraz oprowadza uczestników zajęć po budynku najpierw wirtualnie, a później w formie praktycznej . Uczniowie mają  możliwość przyjrzenia się pracy w urzędzie, drukom jakie wypełnia się w starostwie,  w jaki sposób uzyskuje się dowód rejestracyjny oraz gdzie odbiera się prawo jazdy.  Zajęciom  towarzyszą liczne dyskusje i wspólne rozmowy ,w czasie których zadawane są pytania dotyczące funkcjonowania instytucji.


Opiekunowie Kółka młodych przedsiębiorców:
mgr Teresa Kulak , mgr Halina Iwan i   mgr Anna Wideł

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP