Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony2010/11
Piątek - 14 grudnia 2018 Alfreda, Izydora, Zoriny      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
VII Dni bł.O.St.Papczyńskiego
Zabawa i rehabilitacja
Pożegnanie absolwentów
W podegrodzkim kościele
WOSP 2012
Experiment w Krakowie
Dzień Patrona
wigilie klasowe
Bieg Mikolajkowy
M Kaszuba
Osiągnięcia
sport w szkole

 


  Uczestnicy wycieczki

16 kwietnia 2011r. połaczone siły Podrózników i ICT zdobywały kolejne fortalicje w Dolinie Dunajca.Plener fotograficzny  ICT wspomagał działania prowadzone przez Podrózników w ramach zajęć związanych z realizacją projektu edukacyjnego "Jeżeli na południe, to tylko nad Dolinę Dunajca- turystyczna promocja naszego regionu".Wspólna wycieczka autokarowa była finansowana z własnych środków uczestników.Wzięło w niej udział 23 uczniów naszego gimnazjum oraz 3 opiekunów.

Przewodnik p.Sławomir Konopka prowadził nas bardzo sprawnie poszerzając naszą wiedzę w niezwykle interesujący sposób. Długo oczekiwana piekna wiosenna pogoda, głód wycieczkowych wrażeń, niezwykłe obiekty oraz entuzjazm ducha towarzyszyły nam przez cały dzień.Wzbogaciliśmy wiedzę o geografii i historii Doliny Dunajca, dziejach osadnictwa oraz fotografowaliśmy z zapałem architekturę obronna średniowiecza. Była też chwila wyciszenia w Sanktuariu św. Świerada w Tropiu.


Zwiedziliśmy z przewodnikiem kolejno: zamek Tropsztyn, Sanktuarium sw. Świerada w Tropiu, zamek w Czchowie, zamek Melsztyn, zamek górny i beluardę w Rożnowie, a także po drodze uzyskaliśmy wiele wiedzy na temat osadnictwa grodowego we wczesnym średniowieczu w mijanych lokalizacjach położonych wzdłuż Dunajca.W ramach zajęć ICT projektu "Daj Sobie Szansę" ze zgromadzonego materiału planujemy powstanie szeregu prezentacji oraz małego albumu pt."Zamki Doliny Dunajca na Sądecczyźnie"

Tropsztyn

Tropie

Czchów

Melsztyn

Rożnów -Zamek Zawiszy

Rożnów -beluarda XVIw.

JK

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP