Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Gimnazjum-Menu
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

 

         
         

 


GIMNAZJUM - AKTUALNOŚCI 

Na dobry poczatek wakacji pracownicy szkoły wybrali się na wycieczkę turystyczną
Pomorze i Berlin

duża fotografia (1,8 MB)

Dzisiaj miała miejsce uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2010 - 2011.

Po uroczystościach kościelnych, podsumowaniach, wręczeniu nagród i świadectw, a takze bogatej części artystycznej uczniowie, rodzice i nauczyciele powędrowali na zasłużone wakacje.

20 CZERWCA 2011r. miała miejsce uroczystość pożegnania absolwentów naszego gimnazjum.

>>krótka relacja>>

 
18 czerwca po raz IX  na tarenie gimnazjum odbyła się wielka impraza "Zabawa i rehabilitacja" przeznaczona dla uczestników zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej >>mała galeria>>
W XVIII Wojwewódzkim Przeglądzie -  Konkursie "Bliżej Świata" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie - Witkowicach w jategorii Język angielski -  grupa z naszego gimnazjum- EXPERIMENT zdobyła 1 MIEJSCE

Warsztaty dziennikarskie 11 czerwca 2011

   

Zdrowie to wolnośc - nałóg to pułapka

Dzień Dziecka z przedszkolakami

Trzymaj formę

18 maja 2011 EXPERYMENT zagrał na XVIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Bliżej Świata" w Krakowie.

>>więcej>>

 

 Uroczyste obchody Dnia Patrona ZSPG rozpoczęły sie w kościele parafialnym mszą św.oraz projekcją filmu Ćiąg dalszy święta szkoły miał swoją kontynuacje na terenie szkoły.

>>wiecej>>

15 maja 2011 VII Dzień bł.O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu

krótka relacja

 

8 maja 2011 roku reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli wkoncerciecharytatywnym
„Daj serce innym” na starosądeckim rynku.

>>więcej>>

20 kwietnia 2011. Program artystyczny wprowadzający w atmosfere świąteczną dla uczniów i nauczycieli. Udział wzięli uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej, Experyment, chór Wiolino i inni.

11 kwietnia 2011 gazetka KING zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie JuniorMedia w miesiącu marcu. Nagroda był druk 250 egzemplarzy kolorowych w drukarni prasowej

Nasi nauczyciele jako nastolatki
Spróbujcie rozpoznać.
Fotografie zmieniane są co 5s

 

 

PEDAGOG SZKOLNY

Lokalni pomocnicy
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Zbiórka nakretek

W ramach projektu "Daj sobie szansę" powstał plakat (na zajęcich ICT) dotyczący poważnego problemu wiosennego wypalania traw.

Plakaty zostały rozwieszone na terenie Podegrodzia i kilku okolicznych wsi

pismo KING

Teraz możecie nas obejrzeć na platformie internetowej JuniorMedia

Zapraszamy do współpracy. Gazetka szkolna KING już drugi numer wydaje we współpracy z platformą JuniorMedia. Zapraszamy do JunorMedia. Zobaczcie jak wygląda paca wydawcy, zobaczcie gazetki z innych szkół, włączcie się do pracy redakcji. KING jast Wasz.

     Stypendia dla naszych uczniów

 Jubileuszowy X Bieg Mikołajkowy był się 16 grudnia w oparciu o bazę ZSPG. Uczestniczyło w nim ponad 200 uczniów. Bieg terenowy przebiegał trasą z widokami na Kotlinę Sądecką i rozświetlony Nowy Sącz w zimowej scenerii i przy swietle księzyca. Było uroczo. W różnych punktach trasy drużyny odpowiadały na pytania i wykonywały różne zadania. Wiele z nich miało charakter dydaktyczny i dotyczyło m. innymi pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Wielkie podziękowania  skłądamy współorganizatorom, a szczególnie strażakom, którzy także czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu w terenie.

Więcej informacji- www.olszana.pawart.pl >> czytaj >> oraz >> kilka fot. z trasy biegu>>

W tym roku przystąpiliśmy do edukacyjnego projektu Junior Media. Jest to projekt dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. To nowy wymiar szkolnych gazetek. Może dzięki Junior Media rozpocznie się czyjaś kariera dziennikarska? Tego Wam Życzymy!

fot1  fot2  (do 10 X 15 cm)

Spotkanieuczniów klasy IIa i IIb z panem Michaelem Letzman, emerytowanym nauczycielem matematyki i fizyki w Niemczech. Lekcje ( 25 października) przebiegały w przyjaznej, radosnej atmosferze, uczniowie mieli możliwość nie tylko posłuchania czystego języka niemieckiego ale mogli też dowiedzieć się o interesujących miejscach w Niemczech.  Na pożegnanie przygotowali małe prezenty niespodzianki na pamiątkę tego spotkania.
17 listopada 2010 w GOK-u odbył się 17 Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej, który po raz drugi był organizowany w Podegrodziu. Puchar jest nasz! >>czytaj więcej >>
Ciche Anioły 22 października 2010 roku w Kinie Sokół w Nowym Sączu uczennice naszego gimnazjum przedstawiły efekty kilkumiesięcznej pracy wolontariackiej >>więcej>>
No promil - no problem  to hasło małopolskiej kampanii społecznej, do której  po raz drugi przystąpiła nasza szkoła>>więcej>>  
27 września 2010 - Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów.

Do społeczności uczniowskiej uroczyście przyjęliśmy nowych uczniów.

4 października 2010    Sprzątanie Świata (Podegrodzia) 

Coroczna akcja w naszej szkole przynosi rezultaty. Obserwujemy powolny wzrost czystości. Rzadziej spotykamy zanieczyszczenia i dzikie składowiska, mniej też odpadów "cięższego rodzaju". Ta akcja, a także inne - zbórka segregowanych odpadów, nieodpłatne przyjmowanie segregowanych odpadów na gminnym składowisku istotnie wpływaja na mniejsze zanieczyszczenie środowiska, a szczególnie na estetykę naszej wsi. Jest jeszcze wiele do zrobienia.

 14 października 2010 Dzień Edukacji Narodowej


 Uroczystości w naszej szkole dobyły się na sali gimnastycznej. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili humorystyczne sceny związane z życiem szkoły. Wzięły udział: Chór "Wiolino", zespół "Experyment" i teatr BIS. Na zakończenie odbyło się spotkanie nauczycieli, emerytów i rodziców.

 

Nowy rok szkolny rozpoczeliśmy mszą w kościele parafialnym. Na uroczystość przybyli uczniowie, rodzice i nauczyciele wszystkich podegrodzkich szkół. Ks. proboszcz wygłosił szczególnie przemawiające do uczniów kazanie m in. o wielkiej wartości szacunku i współpracy pomiędzy ludźmi , a także o demoralizującym wpływie lenistwa, szczególnie w warunkach szkolnych.
Uroczystości szkolne odbyły się wspólnie dla całego ZSPG na sali gimnastycznej. Zostały przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej. Tematycznie dotyczyły pożegnania wakacji i przywitania szkoły. Nie zapomniano także o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
W salach lekcyjnych odbyły się pierwsze powakacyjne spotkania młodzieży z wychowawcami. Z pewnością najbardziej przeżywali je pierwszoklasiści.
Życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego nowego roku szkolnego, pierwszoklasistom szybkiego wejścia w nowy rytm pracy i nowych przyjaźni, a trzecioklasistom wysokich wyników na egzaminach. Nauczycielom i pracownikom szkoły niezgłębionych pokładów cierpliwości

Inauguracja roku szkolnego 2010 / 2011

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP