Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / Konkurs z języka niemieckiego Das Deutsch Diktat
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka
Konkurs z języka niemieckiego Das Deutsch Diktat
 

Kolejny raz zostaliśmy zaproszeni do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego ”Das Deutsch Diktat”.
 Konkurs organizowany jest przez  Szkołę Podstawową  Nr 16 w Nowym Sączu i ma na celu sprawdzenie kompetencji uczniów w zakresie  znajomości pisowni i ortografii języka niemieckiego.   Celem konkursu jest także zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego.                                                                                                                                                       Pierwszy etap konkursu odbył się w naszej szkole. Po eliminacjach wyłonionych zostało troje uczniów;  byli to: Natalia Gądkowska z klasy III a gimnazjum, Bartłomiej Tyrkiel z III c oraz Beniamin Kozik z klasy VIII b.
Uczniowie ci wzięli udział w drugim etapie konkursu, który odbył się już w Szkole Podstawowej numer 16 w Nowym Sączu. Do etapu  finałowego przystąpiło 14 uczniów z 3 szkół. Po ogłoszeniu wyników okazało się, ze zwyciężczynią została nasza uczennica Natalia Gądkowska z klasy III a.  Na podium uplasował się także uczeń klasy VIII b Beniamin Kozik, które zajął trzecie miejsce.
Serdecznie gratulujemy.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP