Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / Finaliści Konkursu Historycznego
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Finaliści Konkursu Historycznego

Uczniowie klasy 6b Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu: Jakub Bochenek, Kamil Ruchała i Kamil Sasak to tegoroczni finaliści Historycznego Konkursu Tematycznego „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski - dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. Został on przeprowadzony na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie. Współorganizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Małopolskiego i Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego.
Chłopcy w etapie szkolnym popisali się szeroką wiedzą o Lwowie oraz walkach o wschodnią granicę Polski po zakończeniu I wojny światowej. Następnie na poziomie etapu rejonowego, po zebraniu materiałów źródłowych, napisali prace tematyczne dotyczące m.in. polskich lotników we Lwowie oraz młodzieży polskiej walczącej o wolny Lwów, które zostały wysoko ocenione przez komisję rejonową.  Przed nimi wystąpienie finałowe w Krakowie. Trzymamy kciuki!!!  Uczniów przygotowywała pani Beata Zagórowska przy ogromnym zaangażowaniu Rodziców wymienianych chłopców, którzy pomagali gromadzić potrzebne materiały i wspierali swoje pociechy, za co należą Im się serdeczne podziękowania.
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP