Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2018_2019 / OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA „DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ”
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

PROJEKT BEZPIECZNA DROGA
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA „DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ”

01.03.2019r. uczniowie klas I –VIII uczestniczyli  w spotkaniach z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Starym Sączu, w ramach projektu „BEZPIECZNA DROGA”  i ogólnopolskiej kampanii społecznej - „Dobrze cię widzieć”. Celem kampanii i spotkań jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, dzieci i młodzieży. Uczniowie podczas spotkań obejrzeli spot promujący kampanię, wysłuchali prelekcji a następnie przewodniczący klas odebrali od policjantów kamizelki odblaskowe, które następnie rozdali rówieśnikom.
PRZYPOMINAJKA - 7 ODBLASKOWYCH RAD
Noś kamizelki odblaskowe lub inne elementy odblaskowe w warunkach niedostatecznej widoczności.
Korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a jak ich nie ma to z pobocza. Dopiero jeśli nie ma pobocza, albo czasowo nie można z niego korzystać, możesz korzystać z jezdni.
Ale pamiętaj: idź jak najbliżej krawędzi i ustępuj miejsca nadjeżdżającemu samochodowi.
Jeśli idziesz poboczem lub jezdnią, to idź lewą stroną drogi, tak żebyś widział nadjeżdżający samochód. Jeśli idziesz z kolegą lub koleżanką, to idź jeden za drugim. 
Z drogi dla rowerów korzystaj tylko jak nie ma chodnika lub pobocza. Na drodze dla rowerów powinieneś ustąpić rowerzyście. Nie dotyczy to osób niepełnosprawnych.
Nie wchodź na jezdnię tuż przed pojazdem. Jeśli nadjeżdżający samochód jedzie szybko lub jest blisko – zaczekaj aż przejedzie.
Nie przekraczaj jezdni w miejscu niedozwolonym i pamiętaj by nie wchodzić na jezdnię przy czerwonym świetle. 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP