Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / Konkurs językowy BLIŻEJ ŚWIATA – i znowu na podium!
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Konkurs językowy BLIŻEJ ŚWIATA – i znowu na podium!


Języków obcych można też uczyć się śpiewając, deklamując czy przygotowując małe formy teatralne. Udowodnili to nasi koledzy, którzy wzięli udział w XXV Wojewódzkim Przeglądzie  - Konkursie "BLIŻEJ ŚWIATA" w Krakowie. Konkurs zorganizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 68 w Krakowie - Witowicach, a patronuje mu Wojewoda Małopolski, Prezydent Miasta Krakowa i Małopolski Kurator Oświaty.16 maja br. nasi uczniowie przygotowani przez pana Grzegorza Krawczyka przy wsparciu pani Katarzyny Piekary - nauczycielki języka polskiego z Olszany udali się do Krakowa z dwoma przedstawieniami. Pierwszy spektakl w języku angielskim - to fragment komedii autorstwa Williama Shakespeare’a "Wesołe kumoszki z Windsoru", drugie - w języku hiszpańskim - pokazujące epizody z życia meksykańskiej malarki Fridy Khalo i jej męża Diego Rivery.

W tym roku motywem przewodnim konkursu był temat "Długie i krótkie historie z różnych stron świata".
Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 czerwca 2018 roku. Walka była zacięta, a konkurencja duża, bo w przeglądzie wystąpiło 340 uczniów z całego województwa małopolskiego. W uroczystości wzięła udział Dyrektor szkoły pani Krystyna Dąbrowska i przedstawiciel rodziców - pan Andrzej Poręba. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce na podium za sztukę w j. angielskim oraz pierwsze miejsce za sztukę w języku hiszpańskim. Dodatkowo otrzymaliśmy Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty dla zwycięskiej szkoły. Serdecznie gratulujemy! Warto też przypomnieć, że w tym konkursie nasza szkoła zajmuje każdego roku wysokie miejsca, w roku szkolnym 2013/2014 byliśmy też laureatami nagrody Grand - prix dla wybitnie uzdolnionego językowo ucznia, który w n agrodę wyjechał  na 2 - tygodniowy obóz językowy na Sycylię.


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP