Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2017-2018 / Szkolne obchody IV rocznicy kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II
Piątek - 27 maja 2022 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Szkolne obchody IV rocznicy kanonizacji
Ojca Św. Jana Pawła II


  W dniach 25 – 27 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy czwartą rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II - niezwykłego Człowieka, Polaka i Papieża. 
  Z tej okazji cała społeczność szkolna obejrzała film przypominający historię życia polskiego papieża – od początku jego służby Bogu aż po kres życia. Księża poprowadzili katechezy poświęcone dziedzictwu, jakie pozostawił po sobie ten Wielki Polak. Na kolejnych lekcjach uczniowie wysłuchali  ze szkolnego radiowęzła trzech uczennic z klasy 3a, które przygotowały krótkie notatki na temat życia i twórczości Jana Pawła II.  Na zajęciach wykorzystano również wystawę przygotowaną przez uczniów klasy 7a pod kierunkiem nauczycielek: Anny Wideł, Barbary Skoczeń i Teresy Kulak.  Ekspozycje znajdowały się w sali numer 11  oraz  na holu. Zamieszczono  na nich ważniejsze daty i wydarzenia, zdjęcia oraz obrazy, a całość zdobiła biało – żółta flaga papieska. Natomiast w sali numer 11 wyeksponowano wiele plakatów poświęconych papieżowi. Na nich zaznaczone były miejsca, do których pielgrzymował Jan Paweł II. Szczególne wyróżniono osiem pielgrzymek papieża do ojczyzny. Całość wystawy dopełniały albumy poświęcone Janowi Pawłowi II, a także pamiątki związane z jego życiem, zgromadzone przez uczniów.
 Wystawę obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wypowiedź jednej z uczennic: „Uważam, że cała akcja była niezwykle dopracowana. Uczniowie dowiedzieli się wielu nowych faktów o św. Janie Pawle II. Uważam, że społeczność naszej szkoły godnie świętowała ten ważny dzień. Dzięki takim uroczystościom już zawsze będziemy mogli pamiętać, kim był św. Jan Paweł II, czego nas uczył i że powinniśmy kroczyć drogą, którą nam wyznaczył, naśladując go w codziennym życiu. Mam nadzieję,  że w przyszłości będzie więcej takich przedsięwzięć”.


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP