Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2016-2017 GIM / Sukcesy literackie
Sobota - 28 marca 2020 Anieli, Kasrota, Soni     "Świadomość, że Bóg nas miłuje, winna przynaglać do miłości ludzi, wszystkich ludzi bez wyjątku i bez żadnego podziału na przyjaciół czy wrogów." Jan Paweł II - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Kolejne sukcesy literackie naszych gimnazjalistek


28 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach rozstrzygnięto XVII konkurs literacki „Złota Stalówka”. W tegorocznych zmaganiach literackich wzięli udział uczniowie z gimnazjów w Mogilnie, Łącku, Librantowej, Podegrodziu, Ujanowicach, Wielogłowach, Siedlcach oraz w Nowym Sączu - nr 2, 6, 11 - a także z Sądeckiego „Splotu”.
Na konkurs wpłynęło 40 opowiadań. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji „Złotej Stalówki” była myśl: Życie człowieka składa się z tysięcy epizodów. Jednak tylko jeden z nich jest naprawdę ważny i zmienia całe życie. Mądrość życiowa polega na tym, żeby go nie przeoczyć wśród całej reszty zaczerpnięta z prozy A. Ficner-Ogonowskiej.
Nasze gimnazjalistki zdobyły zasłużone laury:
II miejsce przypadło w udziale Kindze Zaczyk z kl. III c oraz wyróżniono prace dwóch uczennic: Natalii Skoczeń z kl. III c i Emilii Bochniarz z kl. II d.
Opiekunami  były polonistki: Małgorzata Janur i Agata Nawojowska.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP