Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2016-2017 GIM / Gimnazjalista z Podegrodzie najlepiej zna język ojczysty
Sobota - 28 marca 2020 Anieli, Kasrota, Soni     "Świadomość, że Bóg nas miłuje, winna przynaglać do miłości ludzi, wszystkich ludzi bez wyjątku i bez żadnego podziału na przyjaciół czy wrogów." Jan Paweł II - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2019-2020
- wyszukiwarka

Gimnazjalista z Podegrodzie najlepiej zna język ojczysty


Kinga Zaczyk, uczennica Gimnazjum w Podegrodziu, znalazła się w gronie 22 uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata Małopolskiego Konkursu  Języka Polskiego. Jego uroczyste zakończenie odbyło się 7 kwietnia w Czytelni Głównej Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie.
W zmaganiach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie nasza reprezentantka miał sporą konkurencję. W etapie szkolnym wzięło bo wiem udział aż 3379 uczniów z terenu Małopolski. Na szczeblu rejonowym swoją wiedzą wykazało się już 559 uczestników. Ostatni, najtrudniejszy etap zgromadził już tylko 76 osób, z czego zaledwie 22 z nich osiągnęło tytuł laureata. Wymagania były bardzo wysokie. Zgodnie z nowym regulaminem, honorowano tylko tych uczniów, którzy zadania konkursowe wykonali na poziomie 90 proc. Kingę Zaczyk do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego Małgorzata Janur.
WWW.PODEGRODZIE.PL EDUKACJA 21

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP