Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / Sukcesy gimnazjalistek
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Ogólnopolski sukces gimnazjalistek z Podegrodzia
W najbliższy piątek 10 czerwca 2016 r. w Łodzi odbędzie się uroczysty finał „Ogólnopolskiego Konkursu  wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II - Papież Słowianin”, podczas którego nastąpi wręczenie nagród, dyplomów i zaświadczeń. Finalistkami konkursu zostały dwie uczennice Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu Marcelina Szabla i Kinga Zaczyk.
Warto podkreślić, że Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. już po raz siódmy zorganizowany został przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z innymi kuratorami. Wzięło w nim udział blisko 1140 gimnazjalistów z całej Polski. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 50 osób z 8 województw, w tym trzy nasze uczennice Marcelina Szabla,  Kinga Zaczyk i Justyna Pawlik.
W środę 18 maja br.  w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi odbył się etap centralny. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli dwie godziny.
Przed przystąpieniem do konkursu młodzież i opiekunowie uczestniczyli w Łódzkiej Archikatedrze we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Ireneusza Pękalskiego oraz złożyli kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II.
Dzień później w Krakowie w Centrum Jana Pawła II -  „Nie lękajcie się” odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego. Gimnazjalistki z Podegrodzia uzyskały tytuł laureata etapu wojewódzkiego konkursu, odebrały zaświadczenia i nagrody z rąk biskupa Jana Zająca oraz Pani Kurator Barbary Nowak.
W etapie szkolnym tegoż konkursu wzięli udział oprócz wymienionych uczennic: Wioletta Liber, Ewa Malaga, Zuzanna Gancarczyk, Dominika Łatka i Jakub Olszak, Marek Bugno. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem  p. Agaty Nawojowskiej  i p.  Małgorzaty Janur.

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP